Ana Sayfa Örgü Videoları Ajurlu Zikzak Kesimli Çocuk Atkısı Modeli

Ajurlu Zikzak Kesimli Çocuk Atkısı Modeli

Ajurlu Zikzak Kesimli Çocuk Atkısı
Ajurlu Zikzak Kesimli Çocuk Atkısı

Evet, hanımlar kış kapıya dayandı. Büyük bir hızla kışlık örgüler hazırlamaya devam ediyoruz. Bu örgülerden biride atkılardır. Bizler de sizlere çok güzel bir atkı modeli ve anlatımı bulduk. Bu anlatımda kız çocuklar için ajurlu zikzak kesimli çocuk atkısı yapılışını öğreneceğiz.

Çocuk atkısının örneği çok hoş ve çok farklı bir tasarıma sahiptir. Uç kısımlarını tutan bölümler iki kat örüldüğü için atkının bağlaması çok şık bir hale getirilmiştir. Uç kısımları da oval bir şekilde tasarlanmıştır. Atkının büyük bir kısmı haroşa ile örülmüştür. Ayrıca zikzak şeklinde ajurlu desenler çalışılmıştır. Görüldüğü üzere alışılmışın dışına çıkarak çocuklar için farklı örgü türleri geliştirilebilmektedir.

Ajurlu Zikzak Kesimli Çocuk Atkısı Yapımı
Ajurlu Zikzak Kesimli Çocuk Atkısı Yapımı

Şişle Ajurlu Zikzak Çocuk Atkı Modeli Nasıl Örülür?

Kız çocuk örgü atkı modelinin yapımı için Elite bebe yünü ile 3,5 numara şiş kullanılmıştır. Atkıya uç kısmından 3 ilmek atarak başlanmıştır. İki kenardan artırma yapılarak kavisli bir uç elde edilmiştir. Artırmadan sonra ilmekler ikiye ayrılmış ve lastik örgü ile iki ayrı sıra örülmüştür. Sonra bu iki sıra birleştirilmiş ve atkının gövdesinin örülmesine geçilmiştir.

Gövdesine ajur örneği ile başlanmıştır. Artırma ve eksiltmelerle 11 tane zikzak kesimli ajur örülmüştür. Gövdenin diğer kısımlarında haroşa tekniği kullanılmıştır. Sonra kız çocuğu atkı örneğinin diğer ucu ilk ucu örülerek anlatım bitirilmiştir.

Ajurlu zikzak kesim kız çocuk atkı modeli aşağıdaki videolu anlatımından daha iyi öğrenilebilir.

Kaynak: https://youtu.be/9ZA2EvkIxA0 (Hatice’yle Örgü Keyfi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here