Ajurlu Saç Örgülü (Burgulu) Atkı Modeli Yapımı

Ajurlu Saç Örgülü (Burgulu) Atkı Modeli
Ajurlu Saç Örgülü (Burgulu) Atkı Modeli

Bebekler için harika model seçeneklerini derlediğimiz sitemizde, bu konumuzda da çok şık ve benzersiz bir modeli sizlere sunuyoruz. Hepinizin beğeneceği ajurlu saç örgü modeli atkı ve bere takımını sizler de çok seveceksiniz. Kolay yapımı ve şık duruşu ile yeni doğanlar için de harika bir hediye olacağını düşünüyoruz.

Ajurlu Burgulu Atkı Örneği Nasıl Örülür?

Gelelim modelin yağını ana hatları ile anlatmaya.

Bebe yünü ve uygun şiş ile 3 ilmek ile modele başlıyoruz.

Ajurlu Saç Örgülü (Burgulu) Atkı Yapımı
Ajurlu Saç Örgülü (Burgulu) Atkı Yapımı

Modeli genişleterek devam edeceğiz. Ana ilmeğimiz ortada olan olacak, orta ilmeğin sağından ve solundan artarak gidecek.

Bu şekilde saç örgülü atkı modeli yapmaya başlıyoruz. Yeterli genişliğe ulaştığında modele ajur koyarak devam ediyoruz. Uzunluğunu dilediğiniz kadar yapabilirsiniz. Aynı şekilde çocuk yaşına göre modeli geniş ya da daha uzun yapabilirsiniz.

Ajurlu Saç Örgülü (Burgulu) Atkı Örneği
Ajurlu Saç Örgülü (Burgulu) Atkı Örneği

Uçlara ponpon takarak gerekli süslemeleri de yapabilirsiniz.

Dilerseniz aynı atkıya modeli kullanarak bere takımı da yapabilirsiniz. Bu şekilde daha kullanışlı ve şık bir bebek atkı bere takımı yapmış olursunuz.

Saç Örgülü Atkı Modeli Videolu Anlatım

Modellerimizin videolu açıklamalarını iletmemiz sizler içinde büyük rahatlık oluyor. Modeli görerek örmek daha kolay. Özellikle ajurlu atkı modeli yapacaksanız, videodan tüm adımları izleyebilirsiniz. Bu sayede modelin kurulumu ve sonlandırılmasını da başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/HD_F7ylIqoM (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı