Ajurlu Kıvrımlar Örgü Modeli Yapımı

Ajurlu Kıvrımlar Örgü Modeli
Ajurlu Kıvrımlar Örgü Modeli

Ajurlar, delikli yapıları nedeni ile yapmış olduğunuz örgülere ayrı bir güzellik katarlar. Ördükleriniz daha bir hoş görünür. Farklı modelleri vardır. İşte ajurlu kıvrımlar örgü modeli de bunlardan biri. Her türlü örgüye gidecek türden. Çocuk örgülerinde, hırka, yelek, Angora örgülerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Ajurlu örgüler hoşunuza gidiyorsa ajurlu damlalar örgü modeli de hoşunuza gidecektir. Anlatımına aşağıdaki resme tıklayarak bakabilirsiniz.

Ajurlu Kıvrımlar Örgü Örneği
Ajurlu Kıvrımlar Örgü Örneği

İki Şişle Ajurlu Kıvrımlar Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Bu kıvrımlı ajur modeli 7 ve katlarından +4 ilmekten oluşur. Şişle örülen bir örgü modelidir.

Anlatımı küçük bir örnek üzerinden gösterilmiştir. Bu örneğin başlangıcı için de şişe 21 +4 ilmek atılmıştır. Ajurlu örgü modeli toplamda 16 sıra sonunda tamamlanmaktadır.

Örneğin kurulumuna arka yüzden başlamıştır ve tüm arka yüzler 2 düz, 5 ters şeklinde örülmüştür.

Ajurlu Kıvrımlar Örgü Modeli Yapımı
Ajurlu Kıvrımlar Örgü Modeli Yapımı

Ön yüzde ise belli bir sıraya kadar sağa kesim ve artırmalarla ilerlenmiştir. Bu işlem 9. sıraya kadar devam ettirilerek resimde görülen sağa giden çizginin oluşması sağlanmıştır.

Dokuzuncu sıradan itibaren kesmeler bu sefer sola doğru yapılmaya başlanmıştır. Artırmaların da yönü değiştirilerek sola doğru giden çizgi elde edilmiştir.

Tüm bu işlemlerin tekrarı sonucunda da kıvrımlı bir örgü deseni ortaya çıkartılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/mJIWvYovPi0 (NesrinceÖrgüler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı