Ajurlu Burgulu Bebek Beresi Yapımı

Ajurlu Burgulu Bebek Beresi Modeli
Ajurlu Burgulu Bebek Beresi Modeli

Sizlere şimdi de çok güzel bir ajurlu burgulu (saç örgülü) bebek beresi modeli yapılışını aktaracağız. Ajurlu ve burgulu desen çalışması bebek beresinin sadece ön kısmında uygulanmıştır. Ortada saç örgüsü sağında ve solunda ise ajur çalışmaları yer almıştır. Son olarak berenin yanına tığ işi bir çiçek motifi eklenerek süslemesi yapılmıştır.

Bu şirin bebek beresinin yapımında orta kalınlıkta 1 yumak Nako Elit Baby bebe ipi ile 3,5 numara örgü şişi kullanılmıştır. Tek renk örgü ipi ile örülmüştür.

İki Şişle Ajurlu Burgulu Bere Modeli Anlatımı

Bu yeni bebek beresinin yapımına alt tarafından lastik yapılarak başlanmıştır. Lastiğe 75 ilmekle başlanmış 5 diş haroşa örüldükten sonra düz örgüye geçilmiştir. Model yapımına geçmeden önce 9 ilmek artırılarak 84 ilmeğe çıkılmıştır. Arkada da ters örgü örüldükten sonra model çalışmasına geçilmiştir.

Ajurlu Burgulu Bebek Beresi Örneği
Ajurlu Burgulu Bebek Beresi Örneği

37 düz ilmek örüldükten sonra ilk ajur çalışmasına başlanmıştır. Sonra saç örgü ve sonra tekrar diğer ikinci ajur kısmından sonra geri kalan ilmekler yine düz örülmüştür. Tepeye kadar bu şekilde örmeye devam edilmiş, istenilen bere yüksekliğine gelinince de kesme işlemlerine başlanarak berenin tepesi toplanmıştır. Ardından bere arka tarafından dikilerek tamamlanmıştır.

Ajurlu burgulu bebek beresinin tepesine ponponu ve yanına da tığ işi çiçeği dikilerek süslemesi ile hazır hale getirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/wpjqMEhCGuU (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı