Ana Sayfa Örgü Videoları Ajurla Kesişen Yollar Örgü Modeli Yapımı

Ajurla Kesişen Yollar Örgü Modeli Yapımı

Ajurla kesişen yollar örgü modeli
Ajurla kesişen yollar örgü modeli

Angora iplerle ördüğünüzde çok güzel hırka ve yelek yapabileceğiniz ajurla kesişen yollar örgü modeli anlatımı ile beraberiz. Pamuklu iplerle örüldüğünde ise yazlık bluz, hırka ve yelekler örülebilir. Ayrıca çocuk örgülerinde de rahatlıkla tercih edilebilir.

Bu ajurlu kesişen yollar modeli 8 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Ayrıca bu ilmek sayısına 5 ilmek de ilave edilmelidir. Bu 5 ilmek içerisinde kenar ilmeklerle modelin oturması için gerekli ilmeklerden oluşmaktadır.

Ayrıca ajurlu örgüler ilgi alanınız ise aşağıdaki ajurlu kıvrımlar örgü modeli de oldukça hoşunuza gidecektir.

Ajurlu Kıvrımlar Örgü Modeli Yapımı

Ajurla kesişen yollar örgü modeli arka yüz
Ajurla kesişen yollar örgü modeli arka yüz

Yine tek renkle çalışılan ve iki şişle örülen bir örgü modelidir. Toplamda 13 sıradan oluşmaktadır. Bu 13 sıranın baştan tekrarı yapılarak ilerlenmektedir.

Yapımı orta zorluk seviyesindedir. Modelin örnek anlatımı için şişe 24 +5 ilmek atılmıştır. Devamında aşağıdaki videolu anlatımındaki gibi 13 sıra örgü örülerek ortaya ajurla kesişen yollar isimli örgü modeli çıkartılmıştır.

Ajurla kesişen yollar örgü örneği
Ajurla kesişen yollar örgü örneği

Biraz detaylı bir model olduğu için videolu anlatımını izlerken mutlaka not tutmanızı öneririz. Bu 13 sıra içerisinde ilmek kaydırma, ilmek yön değiştirme, ters örgü, düz örgü, iki ilmeği birlikte örme gibi tekniklere yer verilmiştir.

Sözü daha fazla uzatmadan detaylı anlatımı için aşağıya videolu anlatımı bırakıyoruz. Yapacaklara şimdiden kolay gelsin.


Kaynak: https://youtu.be/i4JUdGeu9l0 (NesrinceÖrgüler)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here