Ajurla Kesişen Yollar Örgü Modeli Yapımı

Ajurla kesişen yollar örgü modeli
Ajurla kesişen yollar örgü modeli

Angora iplerle ördüğünüzde çok güzel hırka ve yelek yapabileceğiniz ajurla kesişen yollar örgü modeli anlatımı ile beraberiz. Pamuklu iplerle örüldüğünde ise yazlık bluz, hırka ve yelekler örülebilir. Ayrıca çocuk örgülerinde de rahatlıkla tercih edilebilir.

Bu ajurlu kesişen yollar modeli 8 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Ayrıca bu ilmek sayısına 5 ilmek de ilave edilmelidir. Bu 5 ilmek içerisinde kenar ilmeklerle modelin oturması için gerekli ilmeklerden oluşmaktadır.

Ayrıca ajurlu örgüler ilgi alanınız ise aşağıdaki ajurlu kıvrımlar örgü modeli de oldukça hoşunuza gidecektir.

Ajurla kesişen yollar örgü modeli arka yüz
Ajurla kesişen yollar örgü modeli arka yüz

Yine tek renkle çalışılan ve iki şişle örülen bir örgü modelidir. Toplamda 13 sıradan oluşmaktadır. Bu 13 sıranın baştan tekrarı yapılarak ilerlenmektedir.

Yapımı orta zorluk seviyesindedir. Modelin örnek anlatımı için şişe 24 +5 ilmek atılmıştır. Devamında aşağıdaki videolu anlatımındaki gibi 13 sıra örgü örülerek ortaya ajurla kesişen yollar isimli örgü modeli çıkartılmıştır.

Ajurla kesişen yollar örgü örneği
Ajurla kesişen yollar örgü örneği

Biraz detaylı bir model olduğu için videolu anlatımını izlerken mutlaka not tutmanızı öneririz. Bu 13 sıra içerisinde ilmek kaydırma, ilmek yön değiştirme, ters örgü, düz örgü, iki ilmeği birlikte örme gibi tekniklere yer verilmiştir.

Sözü daha fazla uzatmadan detaylı anlatımı için aşağıya videolu anlatımı bırakıyoruz. Yapacaklara şimdiden kolay gelsin.


Kaynak: https://youtu.be/i4JUdGeu9l0 (NesrinceÖrgüler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı