Ahududu Modeli Bebek Yeleği Çalışması

Ahududu Modeli Bebek Yeleği
Ahududu Modeli Bebek Yeleği

Kız bebekler için örülmüş harika bir yelek modeli. Ahududu örgü modeli ile de taçlandırılmış. Ortaya da çok şirin ve çok şık bir bebek yeleği örneği çıkarılmış. Bu modeli bizlerin beğenisine sunduğu için ise Çok Şeker Örgüler youtube kanalına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Eğer sizler de farklı bebek yelekleri örmek istiyorsanız bu farklı tasarıma sahip yeleği denemenizi tavsiye ederiz. Model aynı zamanda çift taraflı kullanım olanağı da sunuyor. Ahududu örneği sadece etek ucu kısmında kullanılmış. Onun haricinde lastik ile örülen ve basit bir yapılışa sahip.

Hem düğme hem de bağcık kullanılması da bebek yeleğine farklı bir tarz kazandırmış. Model 1 yaş için uygun ve 2 yumak Nako Elit Baby bebe ipi kullanılmış. 2 adet düğme, 4 numara şiş ve 3,5 numara tığ da kullanılan diğer malzemeleri oluşturmuş.

Ahududu Modeli Bebek Yeleği Yapımı
Ahududu Modeli Bebek Yeleği Yapımı

Ahududu ile yetişkin yeleği örmek isteyenler aşağıdaki modeli inceleyebilir.

İki Şişle Ahududu Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Modele 131 ilmekle başlanmış ve ardından da 2 haroşa sırası örülmüştür. Devamında da ahududu modelinin kurulumuna başlanmıştır.

Toplamda 3 sıra ahududu sırası örülmüştür.

Bundan sonra da yeleğe önde 2 ters-1 düz, arkada ise 2 düz-1 ters örerek devam edilmiştir.

Ahududu Bebek Yeleği Modeli
Ahududu Bebek Yeleği Modeli

Kollara gelindiğinde kol kesimleri, yaka gelindiğinde yaka kesimleri yapılarak ahududu bebek yeleği tek seferde çıkartılmıştır. Dikiş işlemi bir tek omuzlarda uygulanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/EE7yiq1K9ew (Çok Şeker Örgüler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı