Ana Sayfa Örgü Videoları Ahududu İncir Bere Modeli Yapımı

Ahududu İncir Bere Modeli Yapımı

Ahududu İncir Bere Modeli
Ahududu İncir Bere Modeli

Ahududu hırkalarınız için bir takım oluşturacak aynı motifli bir bere arıyorsanız işinize yaracak bir tane bulduk. Adına ahududu inci bere modeli denilen bu bere sanırım hepinizin hoşuna gidecek ve hemen örmek isteyeceksiniz.

Aynı modeli ahududu ponçik bere modeli yazımızda da paylaşmıştık. Onda lastik kısmı biraz daha uzun tutulmuştu. Bu anlatımını paylaşacağımız ahududulu bere modelinde ise lastik kısmı daha dar tutulmuştur.

Tığ İşi Ahududu İncir Bere Modeli Nasıl Örülür?

Ortadan biraz daha kalın bir bebe ipi ile 5 numara tığ kullanılarak örülmüştür. Örülecek kafa ölçüsüne uygun olacak uzunlukta zincir çekilerek başlanmıştır. Zincir çekilirken 12’nin katları +6 zincir şeklinde çekilmiştir. Sonra lastiğin örülmesine geçilmiş ve lastik 2 sıra şeklinde yarım tırabzanlarla örülmüştür.

Ahududu İncir Bere Örneği
Ahududu İncir Bere Örneği

Lastik kısmı tamamlandıktan sonra ahududu modelinin yapımına başlanmıştır. Ahududu modelinin nasıl çalışıldığının tekrarını bu yazımızda tekrarlamak istemiyoruz. Zaten daha önce defalarca paylaşmıştık. Hem hırka hem de bere olarak. Aynı zamanda bu berenin videosunu da aşağıda yayınlayarak yapımını paylaşacağız.

Üç sıra ahududu örneği çalışıldıktan sonra berenin tepesi toparlanarak bir ponpon dikilerek bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/HheQspPkvpA (Crochet Örgü Atölyesi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here