Ağız Kokusu Sorunu Olanlar

ağız kokusu sorunu
ağız kokusu sorunu

Merhabalar, bu sağlık yazımızda ise ağız kokusu sorunu çekenlere yardımcı olacağız. Kimi zaman bir ortama katılınca kesinlikle büyük bir sorun haline gelen ağız kokusu, kesinlikle üstesinden gelinebilecek bir problemdir. Ağız kokusu giderme konusunda, pratik şekilde bu sorunun üstesinden gelme metotlarına hemen değinmek istiyorum. Ağız kokusu problemi yaşayanlar için son derece pratik ve kolaylık sağlayacak çözümler vardır. Ağız kokusunun ortadan kaldırılması için ilk aşama ise bolca su içilmesi olacaktır. Ağız kuruluğu durumlarında sıkça ortaya çıkabilen ağız kokması hallerinin çözümlerinde, suyun ayrı bir önemi vardır.

Ağız Kokusuna Kesin Çözüm

ağız kokusu problemi yaşayanlar

Ağzı kokan bir kimsenin bolca meyve yemesi gereklidir. Bolca meyve yenmesi halinde içeriğinde su olan meyveler de ağız kokusuna neden olan durumları ortadan kaldıracaktır. Sağlık açısından kokmayan bir ağza sahip olmak için maydanoz gibi yararlı ve mucizevi sebzeyi kullanmakla ağız kokusu tarih olacaktır. Ağzınızın kokmaması için bir de dilimizi fırçalamak çok iyi gelecektir. Bu harekette yani dilin fırçalanması hareketiyle, ağız kokusuna neden olan dildeki bakterileri ve kötü kokuya sebebiyet verecek olanları yok etmiş olacaksınız. Dilin arka taraflarında bakteri ve yemek artıkları birikmektedir. Dilimizi fırçalayınca bu durumu da önlemiş olacağız.

Ağız Kokusunu Ortadan Kaldırma

ağız kokusu giderme

Limon ve kahve de aynı şekilde ağız kokusunun düşmanıdır. Ağız kokusunun birincil çözümü ise düzenli olarak diş fırçalamaktan geçmektedir. Aynı şekilde farklı bir ağız kokusu çözümü de düzenli şekilde periyodik olarak diş doktoru ziyaretlerinden geçmektedir. Sağlıklı ve kokusuz bir ağız için bütün bunların dışında yine şekersiz olacak şekilde sakız çiğnenmesi de etkili olacak çözümler arasındadır.

Şekersiz olan sakızlarda genelde, tükürük oluşturma etkisi daha yüksektir. Bu da ağzın temizlenmesini sağlayacaktır. Etkili şekilde ağız kokusunu giderilmesinde şekersiz sakız seçeneklerini de göz önünde bulundurmak gereklidir. Ağız kokusunun bir diğer nedeni ise sigara gibi zararlı alışkanlıklardır. Sigaranın bırakılması hallerinde de ağız kokusu ortadan kalkacaktır. Bunların dışında pastırma, sucuk tarzı ve soğan tarzındaki besinler de ağız kokusuna davetiye çıkaracaktır. Bu tür yiyeceklerden kaçınmak ta ağız kokusunu engelleyecektir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı