Ağır Gösteren İğne Oyası Örnekleri

Ağır Gösteren İgne Oya Örnekleri
Ağır Gösteren İgne Oya Örnekleri

Hem yazma hem havlu kenarı süslemede kullanılan iğne oyaları, hanımların her zaman sevdiği tığ işi çalışmalarındandır. Aynı zamanda bütün hanımlar bazen sıradan durabilen iğne oyalarının yanı sıra, bazen ise ağır duran modelleri tercih ederler. İşte sizlere bu yazımızda ağır duran birkaç iğne oyası modeli sunarak bazı bilgiler vermek isteriz. Her modeli kullanmasını seven bayanlar, kimi zaman ağır gösteren iğne oyalarına yönelmekte aslında oldukça haklılar diyebiliriz. Çünkü bazen evlerde ağır gösteren modeller daha büyük önem arz edebiliyor. Bir komşunuz geldiğinde ya da yakın bir dostunuz sizi ziyaret ettiğinde, yazma ve havlu kenarı modellerinizi incelemek isteyebilir. İşte o anda onların karşısına sıradan pasif iğne oyası modellerini çıkartmak yerine, siz de ağır durmasını isteyeceğiniz bazı modellerin elinizde olmasını tercih edebilirsiniz.

İşte bu gibi nedenlerle başkaları tarafından kıskanılabilecek türde modellerde bazen, bizi tıpkı bir bayram alışverişi gibi mutlu edebilecek türdeki modellerden olabilir. Çünkü ağır iğne oyası türleri, çevremize karşı bizi her zaman asil gösterebilecek tarzda iğne oyalarından olacaktır. En yeni ağır iğne modelleri hakkında galerimizde yer alan sizlere özel birkaç örneği rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Beğeneceğinizi umduğum örnekleri internette sizin için araştırıp buldum diyebilirim. Aslında her yıl bu konuda türlü modeller ve örnekler internet ortamında kullanıcıların beğenisine sunulmaya da devam etmektedir. Sıradan modellerin yanında bazen, çevremizi ve bizi de etkileyecek ağır duran iğne oyalarını görünce bence dayanamayıp ona hemen sahip olmak istiyoruz diyebilirim. Çünkü kendimden örnek vermek gerekirse, ben ağır güzel duran bir iğne oyası görünce o örneği mutlaka denemeliyim diyorum kendi kendime.

Her zaman değişik gelebilecek iğne oyası örneğini görünce, hemen yeni bir yazma satın alarak örmeye başlamamızı ben buna bağlıyorum daima. Çevremdeki her bayanında tıpkı benim gibi bir hareketle o yeni iğne oyasını işleme hevesinin olduğuna inanıyorum. Bununla ilgili ülkemizde yöresel anlamda yedi bölgenin de bir birinden şahane el işlerinin olduğunu var sayacak olursak, düşünün ki ne kadar özel harika el işi türleri internette kol geziyor diyebilirim. Özellikle Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz’e has örgü örneklerin hanımlar tarafından daha sıkça tercih edildiğini açık şekilde itiraf etmem gerekecektir. Haliyle bu gibi sebeplerle hanımlar için oldukça fazla türün olması da elbette ayrı bir güzelliktir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı