Ağaç Transfer Baskı Nasıl Yapılır?

ağaç transfer baskı ile tablo yapımı
ağaç transfer baskı ile tablo yapımı

Hepimiz farklı şeyleri farklı biçimlerde yapmak ve kullanmak isteriz. Oldukça özel ve değişik metotların da kullanımda olduğunu biliyoruz. Her bakımdan en farklı sonuçları alacağınız bu işlemler ile evleriniz için de çok başarılı ve özel ürünler elde edebilirsiniz. Son dönemin en farklı işlemlerinden olan ağaç transfer baskı uygulaması oldukça güzel sonuçları veriyor. Bu şekilde sizler de evleriniz için çok farklı tablolar ve resim çerçeveleri elde edebilirsiniz. Ben de bu yazımı sizlere bu kolay ve şık uygulamanın pratik işlemlerini anlatmak için yazıyorum. Bu şekilde sizler de sevdiklerinizin resimlerini ölümsüzleştirebilir, farklı bir obje ile dekoratif bir ürün elde edebilirsiniz.

Bu özel işlem için uygulama yapacağınız zemini düz bir kütük, transfer tutkalı, fırça, bez ve nasıl bir resim uygulamak istiyorsanız, kaliteli bir şekilde ayna yansıması şeklinde bir baskı hazırlayın. İşlemlerin yapım aşamaları ise oldukça güzel ve keyifli.

Dekoratif ağaç üzerine fotoğraf baskı

Uygulama için kütüğün yüzeyine uygun boyutta resminizi makas yardımı ile kesmeniz gerekiyor.

Ağaç Transfer Baskı İşlemi Uygulaması

Bu şekilde girinti ve çıkıntıları da temizleyebilirsiniz.

ağaç transfer baskı işlemi

Alanı ortalayarak işlem yapalım.

ağaç transfer baskı uygulaması

Ağacın yüzeyinde kesinlikle sorun kalmayacak şekilde temizleyin ve transfer tutkalını bol ve eşit bir şekilde yüzeye fırçanız yardımı ile yayın. Bu özel ağaç transfer baskı işlemi için en önemli ve dikkat edilecek olan aşamadır.

ağaç transfer baskı ile resim aktarma

Hiç hava ve kabarcık kalmayacak şekilde, resmin ağacın yüzeyine oturmasına yardımcı olun. Bunun için bir bez ya da havlu parçasından destek alabilirsiniz.

ağaç transfer baskı ile tablo yapılışı

İşlemi tam olarak yaptığınızda zaten anlayacaksınız. Özellikle hava kabarcıklarının olmaması önemlidir. Bu neden ile ıspatula ya da ben ile de üzerinden geçin. Çok harika bir uygulama olan ağaç transfer baskı işleminin tam olarak kurumasını sağlamak adına 24 saat beklemeniz gerekiyor. Bu neden ile el değmeden 24 saat tamamen kurumasını sağlayın.

Soyma işlemini yaparken ise, kağıdı ıslatın. Orta alandan başlayarak, ufak darbeler ile soyun. Bu işlemi yaparken sadece beyaz kağıdın temizlenmesine dikkat edin. Resme zarar vermeden bu işlemi yapmaya özen gösterin.

ağaç transfer baskı

Ve işte inanılmaz ve harika görünüme sahip olan el yapımı bir kütük tablo elde edeceksiniz.

Sizler de bu harika uygulamayı hemen yapabilirsiniz. Kağıdı en kaliteli şekilde kaldırmak için keten yapı ile yağlayıp soyulmayan yardımı alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı