Ağaç Dallarından Dekoratif Mumluk

ağaç dallarından şamdan yapmak
ağaç dallarından şamdan yapmak

Farklı dekorasyon seçenekleri ile en güzel sonuçları alacağımız bir dönemdeyiz. Artık elinize geçen her materyal inanılmaz ve keyifli bir dekoratif parça olarak değerlendirilebiliyor. Özel kendin yap projeleri ile bazen geri dönüşüm, bazen ise yeniden yapılandırma ile en harika sonuçları sizler de elde edebilirsiniz. Bu projemizde ise sizler ile ağaç dallarından şamdan objeleri yapacağız. Son dönemde karşımıza çıkan ağaç, ağaç dalı ve kökleri ile yapılan özel nesneleri sizler de beğeniyor ve bunlara ilgi duyuyorsanız, kesinlikle bu hoş ve etkileyici ürünleri çok yapmaktan çok hoşlanacaksınız. Etkileyici ve özel bir biçimde karşımıza çıkan bu proje için gerekli olan malzemelere hemen bakalım.

ağaç dallarından şamdan

Resimlerde de görüldüğü gibi ağaç dalları ya da kökleri, tutkal, jüt ipler bu proje için uygundur. Renkli ipleri de kullanabilirsiniz. Tasarımı oldukça kolay olan bu işlem için etrafta bulacağınız ağaç dalları ya da kökleri işinize yarayacaktır.

İlk olarak ağaçları uygun şekilde ince bir zımpara yaparak temizleyebilirsiniz. Bu şekilde sorun olmadan, güzel bir görüntü elde edersiniz. Şimdi ağaç dallarından şamdan projemizin yapım aşamalarına geçelim.

ağaç dallarından şamdan yapımı

Öncelikle tüm ağaç dallarını uygun bir şekilde bir demet yapalım. Bunları istediğiniz şekilde dizayn edebilir ve ip ile birleştirebilirsiniz.

ağaç dallarından şamdan resimli anlatım

Renkli ipler ile bu parçaları uygun şekilde güzel ve düzenli olarak ip ile saralım.

ağaç dallarından şamdan resimli

Farklı renkte ipler ile uygulayacağınız bu sarma işlemi oldukça şık ve güzel bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır. Tüm işlemler bittikten sonra, mumlarınızı koyacağınız alan için silikon ile bir bölüm oluşturun.

ağaç dallarından şamdan yapmak

Ağaç dallarının durumuna göre farklı yerlerine uygun şekilde bu ipler ile sararak, görsel bütünlük oluşturabilirsiniz. Oldukça otantik bir görüntüye sahip olacak ağaç dallarından şamdan sizin de farklı alanlarda kullanımınıza uygun olacaktır. Bu eşsiz ve farklı doğal materyalleri farklı şekillerde aksesuar olarak kullanabilir, değişik şıklıkta özel dekoratif ürünler elde edebilirsiniz. Bu şekilde aynaların kenarlarına, vitrinlerinize, duvara sadece bir aksesuar olarak ya da bu şekilde mumluk olarak kullanabilirsiniz. Bu harika ürünler, evlerinizde doğal bir enerji de elde etmenize yardımcı olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı