Acur Desenli Örgü Bebek Kazağı Nasıl Örülür?

Acur Örgü Bebek Kazağı
Acur Örgü Bebek Kazağı

Acur yani haraşo örgüleri genellikle jakar modeliyle örülen bebek kazağı türleridir. Örgü örneklerine gönül vermiş çoğu bayanın mutlaka hoşuna giden bu örnek, genellikle en sık aranan modellerin de başında gelmektedir. Sıklıkla minik bebeklere özel yapılan, onları sıcacık tutması için tasarlanan örgü örnekleriyle örülen acur desenli örgü bebek kazağı, hanımların arayışta olduğu bir modelimizdir. Yapmak isteyecek hanımların mutlaka deseni incelemesini ve sonrasında bunu yapmak üzere gerekli malzemeleri ayarlamasını isterim.

Acur Desenli Örgü Bebek Kazağı Malzemeleri

Acur desenli örgü bebek kazağı malzemeleri gayet basittir. Modelin isminden başlayalım. Tam adı acur desenli bebek kazağı şeklindedir. Zorluk derecesi olarak zor şeklinde geçmektedir. Modelde kullanılacak şiş numarası 4 olacaktır. Gerekli malzemelere bakınca bebe color- bebe 100 kazak diyebiliriz. Renk numarası ise 1036 olacaktır. 1 adet  yumak kullanılacaktır. Yine 31370 kodlu bir adet yumak daha lazım olacaktır. Örgü şekli olarak gerekli örgüler ise düz örgü, haraşo örgü, ajur örgü, jakar ve ters örgü şeklindedir. Örgümüzde bir adet düğme kullanılacaktır.

Acurlu Örgü Bebek Kazağı Modeli Yapılışı

Acur Örgü Bebek Kazağı Paterni

Acur bebek örgüsü örneğinin yapılışında ilk önce arka kısımda 87 adet ilmekle başlayıp 31370 renk numaralı ipi kullanacağız. 1 nolu diyagram uygulanıp model verilecektir.  Beden boyu 9 santim olduğunda düz örgü yapılıp örgü boyunu 18 santim oluncaya dek ilerleyeceğiz. O anda 1036 renk numaralı iplikle 2 nolu diyagram uygulanacak ve beden boyu 28 santim kadar örülecektir. 28 santime gelindiğinde kol evi için ise her iki taraftan da ikişerli şekilde ilmekler yapılarak kesilecektir.  İkişerli ilmekleri 12 kez 2 ilmek şeklide kesip, üç ilmek alınarak beraber şekilde kesilecektir. Bu şekilde toplamda 52 ilmek kesilecektir.

3 nolu diyagramdaki şekilde devam edilip, beden boyu 39 santim de kalınca 35 ilmekle bir defada kesilip bitirilecektir. Ön kısma geçince 31370 renk nolu iplik kullanılıp 87 ilmek çekilecektir. Beden boyu 40 santim olana dek örülüp, 40 santime gelindiğinde ise 15 ilmek kesilip örgüye devam edilecektir. Yaka kısmın her iki tarafından 3 artı 3 artı 2 artı 2 şeklinde kesilip beden boyu 39 santimi görene dek ilmekler atılarak sıfırlanacaktır. Kol kısımlarıyla yaka kısımlarını yine diyagramlardaki gibi takip ederek işleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı