Açıklamalı Tığ İşi Bayan Yelek

Tığ işi bayan yelek
Tığ işi bayan yelek

Farklı şekillerde karşımıza çıkan, özellikleri itibari değişik sonuçları bizlere sağlayan tığ işi modeller, her alanda yaygın şekilde kullanılırlar. Ev süslemesinden, takıya, kıyafetten diğer aksesuarlara kadar birçok alanda tığ işi modeller gözünüze ilişecektir. Bizler de bu kendin yap projemizde sizlere tığ işi bayan yeleği yapımını resimli ve detaylı şekilde anlatacağız. Bu işlem için merserize dantel iplerini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde delikli olacak olan ürününüzü, özellikle yaz ve sonbahar aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. İp alırken dikkat edeceğiniz %100 pamuklu ibaresi de önemlidir. Bu şekilde terletmeyen özel ve dayanıklı bir ürün elde etmiş olursunuz.

Şimdi gelelim işlem aşamalarına.

yelek patern

Bu modelimizin etek kısmına gelecek olan geniş oyanın, detaylı anlatımlı şablonu.

Tığ işi bayan yelek patern

Bu da yeleğin ana yüzeyini oluşturan model.

  1. sırada, beden ölçünüze kadar zincir çekerek işleme başlıyorsunuz. 1 zincir çekip, üst sıraya geçin.
  2. sırada 3 dolgu, 7 zincir, 7 dolgu, 7 zincir şeklinde sırayı tamamlayın. Çektiğiniz zincir bitene kadar işleme devam edin.
  3. sırada ise, 2 dolgu, 5 zincir çekin ve altta ki 7 zincirin 4. Yanı ortasında ki zincire 1 dolgu yapın. Sonra 5 zincir örün, 5 dolgu yapın. Altta ki dolgularda baştan ve sondan bir dolgu atlama yapacağız.
  4. sıra 1 dolgu, 4 zincir, 3 dolgu, 4 zincir, 4 zincir 3dolgu yapın ve aynı şekilde devam edin.

Bu modelde aslında tek motif üzerinden işlem yapıyoruz. Biri azalırken, diğer başlayacak. Aynı şekilde yine biri artarken, diğeri azalacak şekilde devam edeceğiz.

Bu şekilde tığ işi bayan yeleği tamamlayana kadar devam edin. Beden ölçünüze göre bir şablon kalıp çıkartırsanız, sizin için çok daha kolay bir işlem olacaktır. Tüm modeli, kol oyuklarını, yaka işlemlerini bu şablona göre yapma şansına sahipsiniz. Belinize olacak olan bu yelek, biraz da cepken havasında görüntü verecek. Tüm işlem bittikten sonra sizlere yukarıda verdiğimiz oya kısmını yapacaksınız. Resimli anlatım gayet detaylı.

Bu şekilde sizler için seçtiğimiz bu harika yeleği, istediğiniz renklerde yapma şansına sahipsiniz. Yaz ya da kış ayları için de uygun olan tığ işi bayan yeleği mevsimsel ipler ile yapılabilir. Modelimizin bitmiş halini de aşağıda iletiyoruz.

Tığ işi bayan yelek
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mrhb sevgi hanım yukardaki yeleğin örnegi ni canlı kamera anlatıyor ı ile yaptınızmı yaptı iseniz netede yayınlanıyor yapmadı isrniz lütfen yapabilirmisiniz sevgiler????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı