Örgü Modelleri

Açıklamalı Penye İpten Puf Yapımı

penye iple örülen puf yapımı
penye iple örülen puf yapımı

Selam bayanlar; penye ipleriyle yapılan çalışmalardan söz etmek istiyorum. Evlerde genellikle dekor konusunda yapılan bu çalışmaları seveceğinizi umuyorum. Dekor amaçlı kullanılacak bu puflar oldukça dikkat çekici görünecektir. Çevrenizden de beğeni alacak olan bu pufların yapım malzemelerinde rengarenk malzemelerin olması da bir başka tatlılık vermektedir. Çeşitli boylarda istediğiniz gibi hazırlayabileceğiniz penye ipten pufları, kalın şişlerle yapabileceksiniz. Böylece ne kadar kolay yapıldığını fark ettiğinizde çevrenizdeki kişilere de yapmak isteyeceğinizden eminim. Bu projede çeşitli türde iplerin ve şişlerin kullanılması aynı zamanda bu projenin oldukça kolay bir hal almasını da sağlamaktadır.

örgü türü puf
şişle örülecek puf örnekleri
penye ipleriyle yapılan çalışmalar

Örgüsünü yaparken ilk başlarda biraz kolunuz ağrısa da, oldukça tutulan türde penye ipten şık bir puf çalışmasıdır. Tığla yapıldığını da duymuştum fakat biz bu örneğimizde daha basit ve hızlı olması açısından kesinlikle kalın şiş kullanıp örmeye gayret edeceğiz. Şişle örmek aslında bazı hanımlara da zor gelebiliyor. Şişle örülecek puf örnekleri, aslında yeni başlayanlar için oldukça kolay gelecektir. Resimli olarak da sizlere sunduğumuz galeride özellikle yazımızdaki açıklamalar eşliğinde ilerlemelisiniz. İlk başta 18 mm şiş kullanmanız yararınıza olacaktır. Bir artı parantez açmak istiyorum. Burada belirtilen 18 mm ifadesi 18 no anlamına gelmiyor ona dikkat etmenizi istiyorum. No olarak yaklaşık 10 no ibaresini de kullanabiliriz.

penye ipten puf örme

Devamında 80 santim uzunluğu olan 40 santim de genişliği olan örgünüzü dikdörtgen şeklinde iki uç kısmından dikerek birleştirmelisiniz. Sonrasında ise birer sıra atlama yaparak, mor türdeki iple resimde gösterildiği tarzda ipinizi geçirmelisiniz. Daha sonra ise büzüştürerek sıkı şekilde düğüm atınız. En son işlemleri tamamlayınca resimdeki gibi olacaktır. Resimdeki gibi birer astar içerisine sıkı şekilde sünger ya da elyaf parçalarını koyunuz. Daha sonra ise ağzını sıkıca dikiniz. Örgü türü puf içine bunu yerleştiriniz. Alt tarafında yapacağınız işlemleri üst kısmında, ipleri ilmeklerinden geçirmek kaydıyla büzmelisiniz. Sonrasında ise sıkı şekilde tekrar sağlam olarak bağlayınca bitmiş olacaktır. Zaten resimli aşama kısımlarını da takip ettiğinizde rahatlıkla anlattıklarımızla beraber yapmış olacaksınız. Bu şık penye iple örülen puf yapımında şimdilik size kolay gelsin diyorum.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı