621 Metre Boncuktan Salon Takımı Yapımı

621 Metre Boncuktan Salon Takımı Yapımı
621 Metre Boncuktan Salon Takımı Yapımı

Çok ilgi gören metre işi boncuklardan yeni modelleri yayınlandıkça sizlerle ulaştırmaya devam ediyorum. Bu konumda yine oldukça şık bir metre işi boncuktan salon takımı motifi yapımından bahsedeceğim. Yine daha önce yayınladığım 558 metre boncuktan salon takımı motifi yapımında olduğu gibi bu motif de oldukça gösterişlidir. Yapımı da diğer benzerleri gibi kolaydır.

Oya Hanım kanalının yeni bir paylaşımı olan bu motifin yapımında beyaz renge başvurulmuştur. Bu videosunda özellikle merak edilen metre işi boncuk motiflerinden dördüncünün nasıl eklendiği anlatılmıştır. Böylelikle iki yandan eklemenin nasıl olduğunu sizler de kolay bir şekilde öğreneceksiniz.

621 Metre Boncuktan Salon Takımı Motifi Yapılışı

Beş boncuğa beş boncuk olacak şekilde metre boncuktan kare motifler makasla kesilerek hazır edilir. Tığ üzerinde 1 zincir oluşturulur ve metre boncuğun aşağıdan 3. boşluğuna bir sık iğne ile tutturulur. Üç zincir çekilerek diğer yuvaya geçilir ve bu yuvaya 2 tane sık iğne yapılır.

Metre Boncuktan Lale Motifli Salon Takımı
Metre Boncuktan Lale Motifli Salon Takımı

Ardından metre boncukların köşelerinde yer alacak lale motiflerinin yapılmasına geçilir. İki sık iğneden sonra 16 zincir çekilerek boncuğun ters yüzüne dönülür. En son yapılan sık iğnenin üzerine sık iğne ile zincir tutturularak bir halka oluşturulur. İki zincir çekip en baştaki sık iğneye kapatılır. Boncuğun düz yüzüne dönülür ve halka içerisine çift kat çekilerek 15 tane tırabzan yapılır. Üzerine 5 tane zincir çekilir ve en son yapılan tırabzanın içinden girilir. Buraya 5 tane sık iğne yapılarak lale motifinin yarısı oluşturulur.

Sekiz zincir çekip köşeden sonraki boşluğa iki sık iğne ile kapatılır. Tekrar 8 zincir çekerek ters yüze dönülür ve 5 sık iğnenin en sondakine kapatılır. Tekrar 8 zincir çekip ön yüze dönülmüş ve 8 zincirin 3. Zincirine kapatılarak ikinci lalenin kirpiği oluşturulur. Bunu bir tırabzan kabul edip 8 zincirin içine 14 tırabzan yapılır ve bir sonraki boncuk arasına 2 sık iğneyle kapatılır.

Diğer köşelerdeki lale motifleri de yapıldıktan sonra hazırlanan metre boncuk motifleri birbirlerine uçlarındaki kirpiklerinden eklenir.

Anlatımlı Metre Boncuktan Lale Motifli Salon Takımı Videosu

Yazılı anlatımlar görsel anlatımların yerini tutmaz. Bu yüzden yeni salon takımı motifinin yapılışını aşağıdaki videosundan daha iyi öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Oy7l4ec9Nvg

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı