5 Yapraklı Çiçek Oyası

havlu kenarı çiçek oyası
havlu kenarı çiçek oyası

Merhaba hanımlar; yapılacak el işlerinin süslemesinde de kullanılabilecek farklı türde diyeceğim çok güzel bir çiçek oyasıyla tekrar karşınızdayım. Bu yazımda ise 5 yapraklı çiçek oyasının yapımından söz etmek istedim. Beş yapraklı çiçek oyası modeli, yapımı son derece kolay bir motiftir. İğne oyasından yapacağınız oyaları ve el işlerini süslemekte kullanacağımız bu el işi türünü kesinlikle çok hoş görünümde bulacaksınız. Aynı zamanda farklı el işi işlemelerinin hakim olacağı yazma, tülbent veya havlu kenarı süslemelerinde de kullanılabilecek 5 yapraklı çiçek oyası, her türlü el işine uygun duran bir örnektir.

5 Yapraklı Çiçek Oyası Modeli

İğne oyalarının yapımları biraz uğraştırıcı olabiliyor. Fakat sizlere bu güzel iğne oyasını yani beş yapraklı çiçek iğne oyasının yapımını resimli olarak sunduk. İlk resimden başlayarak ilerlediğinizde, ortaya harika 5 yapraklı güzel bir çiçek oyası motifi çıkacaktır. Zorlanırım diye düşünen hanımlar ise, bugüne kadar farklı türde paylaşımlarını yaptığımız diğer modellere sayfamızdaki büyüteç simgesine tıklayarak arama da yapabilirler.

Böylelikle bilinmeyen bir örneğe başlarken, tecrübe olsun diye benzerlerini işlemeyi de deneyebilirsiniz. 5 yapraklı çiçek oyası da güzel olan diğer iğne oyaları kadar, hanımlar arasında tutulan sevilen bir örnektir. İğne işi çalışmalarına merak salan hanımların çoğu, bu kolay gelecek iğne oyasını zorlanmadan yapabilecektir. Zaten resimli anlatım da size bu konuda eşlik edecek ve daha rahat yapmanızı sağlayacaktır.

5 Yapraklı Çiçek Oyası Yapılışı

Dilerseniz resimli anlatımda nasıl bir işlem aşamasına girilmiş onu hemen gözlemleyelim. İlk etapta birinci resme bakınca, ilk işlem olarak kahverengiyle beş tane çiçeğin yapımı tamamlanmıştır. Sonraki aşamada ise siyah ipimizi ele alarak, orta kısımda ilk yapraktan başlayıp etrafını siyah şekilde sarmaya devam ettiğimizi göreceksiniz. Bunun ardından ise beş yaprağın dış kısımlarını, siyah şekilde iple tamamlamış olacağız. Devamında ise resim üçteki gibi orta kısımda yer alan motif için yine sarıya bakar renkteki ipimizi alıp, orta kısma ortasında düğme varmış görüntüsü bırakacak şekilde o renkte ipi de işleyeceğiz. Böylelikle son aşamaya gelince, beş yapraklı çiçek oyamızı tamamlamış olacağız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı