5 Adımda Moda İkonu Olmak

İlk Adımınız: Giyinmeyi bilmeniz önemli değildir. Kendiniz bilemiyorsanız yardım alacaksınız. Moda bloglarını takip edin. Yada moda dergilerini sürekli takip edin. Moda hakkında kendinizi geliştirebileceğiniz Pinterest, İnstagram gibi bloglarları takip ediniz. Sürekli küçük küçük tüyolar alın. Kendi vücut ölçülerinizle hoşunuza gidecek stilleri not alın. İsterseniz bu bloglardan yola çıkarak tüyolardan yola çıkarak kendi gardırobunuzu oluştururunuz. Burada dikkat edeceğiniz nokta ise gördüğünüz stillerin bire bir kopyalamamanızdır. Sadece onlarda ilham alın.

5 Adımda Moda İkonu Olmak

2.Adım: Dergilerde yada bloglarda doğru stillere baktığınızdan emin olmak için görünüşünüzü tasvir eden sıfatları yazın ve sitelerdeki içeriklerle kıyaslayın. Birebir uyuyor yada anımsatıyorsa kesinlikle doğru şeyi araştırıyor ve bakıyorsunuzdur.

3.Adım: İnterneti sürekli karıştırın. İnternette gördüğünüz stil ve giysileri birbiri arasında kombinasyon ederek deneyin. Mesela bir sekreter havasındaki kıyafetinizin altına bir spor ayakkabı tercih edin yada şık bir elbisenizin üzerine bir ceket yada okullu kız stili her şey sizin için iyi olacaktır kimsenin lafını sallamayın. Kendi stiliniz her zaman iyi sonuçlar doğuracaktır.

4.Adım: Gardırobunuzun en dip köşelerine bakın. Hiç giymediğiniz yada şimdiye kadar kimsenin görmediği elbiseleri giyin. Bunlar sizi bir adım öte götürebilir. Eski moda olmasına rağmen pişti olma ihtimaliniz yüzde sıfırdır. Çıkardığınız kıyafet ve aksesuarları satabilirsiniz. Bol gelen yada olmayan elbiselerinizi satarak yeni moda elbiselere yeni kaynaklar çıkarabilirsiniz.

5 Adımda Moda İkonu Olmak 2

5.Adım: Elbiselerinize uygun takı aksesuarı ve parçaları alın. Size çok pahalı olmayan uygun olan her aksesuarı bir elbise için kombine edin ve alın. İnanın fular kolye veya bileklik sizi ne kadar şık yapacak giydiğiniz zaman anlayacaksınız. Tabi ki de bunları yaparak kolay bir şekilde kendi stilinizi yakalayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı