4 Parmak Oyası Yapımı | İğne Oyası

4 Parmak Oya Modeli
4 Parmak Oya Modeli

Çiçek desensiz ya da simetrik desenli tülbentlere oldukça yakışan bir model olan 4 parmak oyası ve yapılışını sizlere sunmak istedik.

Bu yeni iğne oyasını incelediğimizde 4 farklı rengin kullanıldığı görülüyor. Marka olarak Altınbaşak oya ipleri tercih edilmiş.

4 pırpırın üzerine çalışılmış olan 4 tane parmak şeklindeki uzun ince motiflerin işlenmesi sonucunda oluşmuştur.

4 Parmak Oyası Yapımı
4 Parmak Oyası Yapımı

İki parmak motifi arasında 9 tane zürafa bırakılmıştır. Bir zürafa içine 4 tane pırpır yapılmış ve her pırpıra farklı renklerdeki oya ipi ile üst üste çalışılan minik pırpırlardan parmaklar işlenmiştir. Bu minik pırpırlardan her parmak için dörder adet çalışılmıştır.

Sonuç olarak oldukça kolay bir iğne oyası modeli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Elinizdeki düz renkli ya da simetrik desenli tülbentlere de oldukça yakışacağını düşünüyoruz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı