3D Tomurcuklu Örgü Modeli Yapımı

3D Tomurcuklu Örgü Örneği
3D Tomurcuklu Örgü Örneği

Bebek battaniyesi, bayan yelekleri ve bebek yelekleri gibi birçok örgüde tercih edebileceğiniz 3D tomurcuklu örgü modeli ve yapımından bahsedeceğiz. İki şişle örülen bu 3 boyutlu örgü modeli ile herkesin gıpta ile bakacağı güzel örgüler öreceksiniz. Örülmesi çok zevkli olan bu modelin detaylarını ve yapılış videosunu yazımızın devamında bulacaksınız.

Örneğin motifleri 8 ilmek ve katları ile 6 sıradan oluşuyor. Videosunda örneğin anlatımı iki örnek çıkarılarak yapılmıştır ve iki şişle örülmüştür. İki motif için de 16 ilmek, 1 tane ek ilmek, 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplam 19 ilmek atılmıştır. Bu deniz kabuğunu andıran 3 boyutlu tomurcuklu örgü modeli hem düz hem de ters yüzde örülerek kurulmuştur. Ajurlu bir örnektir.

3D Tomurcuklu Örgü Modeli
3D Tomurcuklu Örgü Modeli

Şişle 3 Boyutlu Tomurcuklu Örgü Modeli Nasıl Örülür?

İlk sıra 1 ilmek düz, 1 dola, 7 ilmek düz şeklinde tekrarlanarak örülür. Ters sıralar olan 1 ve 3. sıralar 1 ilmek örmeden alınır ve diğer bütün ilmekler ters örülür. Üçüncü sıraya 1 ilmek örmeden başlanır. Diğer ilmekler 2 düz, 1 dola, 7 ilmek düz, 1 dola, 3 düz, 1 dola, 7 ilmek düz şeklinde örülür. Beşinci sıra 3 düz, ip öne alınır, 1 dola, 7 ilmek çift dolamalı ters, ip arkaya alınır, 1 dola, 5 düz tekrarı ile örülür. Altıncı sıra 7 ters, çift dolamalı ilmekler örmeden alınır, geriye takılır, 7 ilmek ters tekrarı ile örülür.

Daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımını izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/cxegOTwqBS0 (Gönülden Örgüler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı