3D Lale Bahçesi Lif ve Bebek Battaniyesi Modeli

3D Lale Bahçesi Lif ve Bebek Battaniyesi Modeli
3D Lale Bahçesi Lif ve Bebek Battaniyesi Modeli

Hem banyo lifi hem de bebek battaniyesi için kullanabileceğiniz ender örgü modellerinden birinin daha yapılışını paylaşacağız. Tığla örülen ve 3D lale bahçesi lif modeli adı verilen bu yeni örnek aynı zamanda tasarımı nedeni ile bir bebek battaniyesi için de kullanılabilir. Özellikte lifte ve battaniye örneklerinde yenilikler arayanlar için tavsiye edebileceğimiz bir örnektir.

Bu model aslında bir bebek battaniyesi örgü modeli olup life uyarlanmıştır. Aynı puf V battaniye modeli gibi. Bu lifte sıralı lale motifleri 3 boyutlu olarak tasarlanmıştır. Üç farklı renkte lif ipi kullanılmıştır. 7 numara tığ kullanılarak örülmüştür.

3 Boyutlu Lale Bahçesi Lif Modeli Nasıl Örülür?

Lif modeli genişliğince zincir çekilip üzerine örülen ikili tırabzanlardan oluşan kutucuklar üzerine kurulmuştur. Kurulurken de her sırada ip kopartılıp yeni renkte lif ipi ile devam edilmiştir. Modelin ilk sırasında lalelerin yeşil yaprakları çalışılmıştır. Üç zincir çekilip 3 kutucukta bir dörtlü dolgulu iki fıstık yapılıp ilk fıstığın üzerine de 7 zincir kapatılıp ikili tırabzan yapılmıştır.

3D Lale Bahçesi Lif Modeli
3D Lale Bahçesi Lif Modeli

İkinci sırada lalelin yaprakları çalışılmıştır. İlk sıradaki 7 zincirli yuvaların içine arada bir 3 zincirli pimpirik olacak şekilde 7’şer ikili tırabzanla doldurularak yapraklar oluşturulmuştur.

Üçüncü sırada lalenin ortasındaki tomurcuklar çalışılmıştır. Tomurcuklar ilk sıradaki iki fıstık arasına çekilen 3 zincirli yuva içerisine 1 adet dörtlü dolgulu fıstık örülerek yapılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/neuvF5e8yhc (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı