3D İğne Oyası Gala Çiçeği

3D İğne Oyası Gala
3D İğne Oyası Gala

Merhaba değerli hanımlar. Günün en süper iğne oyalarından biriyle yine karşınızdayız. Sizlere bugün ise 3D iğne oyası gala çiçeği hakkında bilgiler aktaracağız. Gala çiçeği iğne oyasının yapımı kesinlikle basit gelecektir. Fakat dikkat edilmesi gerekenlerden biri ise, ufak noktalar gibi görünen kısımların biraz önemli olmasıdır. 3d iğne oyası gala çiçeği yapımına geçmek için sabırsızlanıyorum hanımlar. Daha önce 3 boyutlu iğne oyası yapmamıştım. Bu ilk olacak ama elbette bu sitemiz için ilk ve son olmayacak; devamı mutlaka gelecektir.

3D İğne Oyası Gala Çiçeği Yapımı

3 Boyutlu iğne oyamızın yapımında ilk etapta bize pembe bir ip gerekmektedir. İlk olarak pembe ipimizi iğneye geçirerek oyamıza başlayacağız. Malzemeleri saymadım zaten resme bakılınca ne renk iplik kullandığımız görünmektedir. Bunun dışında malzeme olarak lazım olacak şeyler arasında bir de el işini yapabilmek için tığ gerekecektir. Tığ işi çalışmaların ne denli zevkli olduğunu bilirsiniz hanımlar. Bu yüzden bu el işimizi keyifle işleyeceğinizi düşünüyorum. Soğuk bir ayda yer aldığımızı da düşünürsek, hele kar yağıyorsa örgü işi bir hayli zevkli hale gelecektir diye umuyorum. El işimizin yapımına devam ettiğimizde, ortalama olarak 15 santimlik boş bir ip bırakacağız. Daha sonra ipi parmağa dolayacağız. İki defa dolama işlemi sağladıktan sonra sağlam bir düğüm atmamız gerekecektir.

3D İğne Oyası Gala Çiçeği Yapım Aşamaları

İğne oyamızın yapımına devam ettiğimizde, Çiçeğimizin ilk sırasını elde etmek için çok büyük olacak şekilde iki adet kadar zürafa örmeye başlayacağız. Daha sonra başa döneceğiz ve el işini devam ettireceğiz. Bunun sonrasında her sırada, başında sonunda olacak şekilde 1 tane kadar zürafa atılarak devamı sağlanacaktır. 1 sıra oluşana dek devam edeceğiz. İlk üç sıra kadar ilerleyince, üç sıradan itibaren de aynı işlemleri tekrar edeceğiz. Yine resme bakarak ne şekilde gidileceğini örnekten çıkarabilirsiniz.

Devamında 7 sıra kadar bitince, başında ve sonunda artırımlar yapılacak şekilde ilerlenecektir. Bunun sonrasında yaprağı bitirinceye kadar normal zürafa örerek el işimizi işlemeye devam edelim. Devamında artırım yapmayacağımızı unutmayalım lütfen. Artırım yapılmayacağından şekil daralacaktır diyebilirim. El işinde sona yaklaşırken ipi tepe kısmında iğneye iki kez dolayacağız ve düğüm yapacağız. Daha sonra bu düğümden sonra ise ipi keseceğiz. İpimizin çözülmemesi için ise hafif şekilde ipin ucunu yakalayabilirsiniz değerli bayanlar. Bu şekilde 3 boyutlu iğne oyamız tıpkı resimdeki gibi şekil alacak ve bitecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı