3 Yapraklı Fıstık Oyası Örneği

3 Yapraklı Fıstık Oyası
3 Yapraklı Fıstık Oyası

En yeni fıstık oya örneklerini araştırıp sizlere sunmak istiyorum. Bu yüzden daha yeni çıkmış bir 3 yapraklı fıstık oyasının yapılışını paylaşmak istedim. Yapılışı olukça kolay olan ve iki sıradan oluşan bu tığ oyası örneğini yazmalarınıza yeni model olarak işleyebilirsiniz.

Eğer hem yapılış olarak hem de tasarım olarak farklı bir fıstık oya modeli arıyorsanız iki renkli fıstık oyası örneği de hoşunuza gidecektir. Ancak bu tığ oyası da basit olması yanında renkler ve tasarım itibari ile yazma kenarlarınızı güzel bir şekilde süsleyecektir.

Tığ İşi Üç Yapraklı Fıstık Oyası Yapımı

Tığ batısı üzeri iki sıradan oluşan yeni fıstık oyası örneğinin ilk sırası yeşil iple işlenmiş yaprak motiflerinden oluşmaktadır. Başlangıç ve bitiminde örümcek çekilmiştir. Yapraklar da bir dörtlü tırabzan içine zincir çekilip uzatılan ilmeklerin birlikte kapatılması ile oluşturulmuştur. Bir de tepesine fıstıklı yapraklar için 6 zincirli bir yuva yapılmıştır.

3 Yapraklı Fıstık Oyası Modeli
3 Yapraklı Fıstık Oyası Modeli

Üç yapraklı fıstık oyasının ikinci sırasında bu 6 zincirli yuvalar içerisine farklı renklerle 3 adet fıstık motifi çalışılmıştır. Her bir tepeye farklı renklerde oya ipi kullanılması yazma kenarını oldukça renkli bir hale getirmiştir.

Anlatımlı 3 Yapraklı Fıstık Oyası Videosu

Farklı bir fıstık oyası modeli olan 3 yapraklı oyanın videolu anlatımı aşağıda paylaştığım gibidir. Videoyu inceleyerek gerekli püf noktalarını öğrenebilir ve nasıl yapılacağını keşfedebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/fjYe4zjDeIM (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı