3 Motifli Bohem Çanta Örmek

Bohem Çanta Örmek
Bohem Çanta Örmek

Yazın en sevilen örgü çanta modellerinden birinin yapımından bahsedeceğiz. Özellikle kare örgülerde çokça kullanılan hanım dilendi bey beğendi motifi ile hazırlanan 3 motifli bohem çanta yapımını inceleyeceğiz.

Bu tarz çantalar özellikle gençlerin çok rağbet gösterdiği örgü çantalardır. Kare motifler ve bunların birleşimi ile örülebilen bu modellerin motifleri büyütüp küçülterek boyutları da ayarlanabilmektedir. Daha yeni başlayanların bile kolaylıkla örebileceği bohem örgü çanta yaza damga vuran örgü çantalara bir alternatif model olarak düşünülebilir.

Tığ İşi Örgü Bohem Çanta Yapımı

Başta belirttiğimiz gibi hanım dilendi bey beğendi motiflerinin 3 tanesi ile kolaylıkla örülmektedir. Jüt, pamuklu makrome iplerle örebileceğiniz gibi evde kalan iplerle de örebilirsiniz. İster çapraz çanta isterseniz de biraz büyütüp örgü plaj çantası da oluşturabilirsiniz.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motifli Bohem Çanta
Hanım Dilendi Bey Beğendi Motifli Bohem Çanta

Kare motifler dörder tırabzanlı ve zincirsiz olarak örülmüştür. İlk motifin tamamı bitirilmiş ve diğer iki motifte son sıra yarım bırakılarak eklenirken tamamlanmıştır. Bu üç kare motif birleştirilerek saçaklı bohem çanta örneğinin gövde kısmı örülmüştür.

Sap ve saçak kısmı da yapıldıktan sonra çanta kullanıma hazır hale gelmiştir.

3 Motifli Bohem Çanta Örme Videosu

Çantayı görerek örebilmeniz ve kolay kavrayabilmeniz için yapılış videosunu aşağıda paylaşıyoruz. Basit ama bir o kadar da şık bu bohem çanta modelini hemen örmeye başlayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/sTlisDimiOg (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı