3 İlmekli Kolay Örgü Modeli Yapımı

3 İlmekli Kolay Örgü Modeli Ön Yüz
3 İlmekli Kolay Örgü Modeli Ön Yüz

Kolay örgü modellerinden biri olan 3 ilmekli örgü modelinin yapılış videosuna bu konumdan ulaşabilirsiniz. Bu tarz basit örgü örnekleri ile basit şekilde ve kısa sürede örgü projelerinizi yapabilirsiniz. İsterseniz lastik yerine isterseniz de baharlık örgülerinizde bu motifi kullanabilirsiniz.

Şiş ile örülen örgü modellerinden biri olan bu örnek adından da anlaşılacağı üzere 3 ve 3’ün katları şeklinde kurulmaktadır. Başta ve sonda birer ilmek kenar ilmekleri bırakılmıştır. Resimden ve videosundan da görüleceği gibi gözenekli bir yapıya sahiptir.

Videolu anlatımda orta kalınlıkta bir ip ve 3 numara şiş kullanılmıştır.

3 İlmekli Kolay Örgü Modeli Arka Yüz
3 İlmekli Kolay Örgü Modeli Arka Yüz

Üç İlmekli Örgü Örneği Nasıl Örülür?

Ön yüzde çalışmaya başlıyoruz. Bir sıra haroşamızı örüyoruz. Kenar ilmeğimizi alıyoruz. Üç tane ilmeği düz örer gibi birlikte örüyoruz. İpi şişe dolayıp aynı 3 ilmeği bir kere daha örüyoruz. Böylelikle 3 ilmeğin içerisinden yeni bir 3 ilmek çıkartmış olduk. Aynı yöntemi sıra sonuna kadar tekrarlıyoruz.

Arka yüzde tüm ilmekleri ters olarak örüyoruz ve ön yüze dönüyoruz. Kenar ilmeği örmeden alıyoruz.

Yukarıda anlatımda görüleceği üzere sadece ön yüzde kurulan arka yüzde de ters olarak örülen bir modeldir. Bu 2 sırayı istediğiniz model uzunluğuna gelene kadar tekrarlamalısınız.

3 İlmekli Örgünün Videolu Anlatımı

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı