3 Boyutlu Tuğla Deseni Örgü Modeli Yapımı

3 Boyutlu Tuğla Deseni Örgü Modeli
3 Boyutlu Tuğla Deseni Örgü Modeli

Örmesi zevkli ve yapması çok kolay 3 boyutlu tuğla deseni örgü modeli yapımı ile ilgili bir video oldukça hoşuma gitti. Hemen sizinle paylaşmak istedim. Yukarıdaki resimde tek renk, farklı renklerde ve birden fazla renklerde modelin nasıl görüneceğini önceden görebilirsiniz. Şişle yapılan bir örgü çalışması olan bu modelin yapımı ile ilgili tüm detayları da bu videoda bulabileceksiniz.

Videoda yalnızca 3 boyutlu tuğla örgü modelinin anlatımı yapılmıştır. Lastik kısmının nasıl yapıldığı ile ilgili bir anlatım bulunmamaktadır. Burada istediğiniz bir lastik örgü modelini kullanabilirsiniz. Tercih size bırakılmış.

Tuğla Deseni Örgü Modeli
Tuğla Deseni Örgü Modeli

Tuğla örgü deseni için ilmek sayısı 8 ve katlarından oluşmaktadır. Desenin kurulumuna ters yüzden başlanmaktadır. Bu örgü modeli içinde ters örme, düz örme ve de çapraz örgü teknikleri kullanılmaktadır. 3 boyutu tuğla deseni örgü modeli iki sıradan oluşmaktadır ve birbirinin tekrarı sonucunda tamamlanmaktadır. İlk bloğu örerken 4 kenar ilmeği alıyorsunuz, 3 tane ters örgü yapıyorsunuz, iki tanesini bağlıyorsunuz, 6 ters örüp 2 bağlıyorsunuz. İkinci bloğu örerken başta 1 kenar ilmeği alıp 1 tane bağlıyorsunuz, 6 ters örüp 2 bağlıyorsunuz ve tekrar 6 ters örüyorsunuz.

3 Boyutlu Tuğla Deseni Örgü Modeli Videolu Anlatımı:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı