3 Boyutlu Saat Yapmak

3 Boyutlu Saat Yapmak
3 Boyutlu Saat Yapmak

Çok güzel bir üç boyutlu saat ile karşınızdayım. Sizlere 3 boyutlu saat yapımı hakkında hemen pratik bilgiler vermek için adeta sabırsızlanıyorum. Evinizde ya da iş yerinizde güzel bir üç boyutlu saat ile zaman bakmak ve saat ihtiyacını gidermek hoşunuz gidecektir. Küçük bir yardımla sizde üç boyutlu saat yaparak kendi saatini oluşturabilirsiniz.

Saatin kendi orta mekanizması yani akrep ve yelkovanının olduğu o mekanizmayı kolayca bulabilir ve saatçilerden de satın alabilirsiniz. Böylelikle saatin çevresini oluşturacak zemini üç boyutlu yapmak ise oldukça basit gelecektir.

Yani siz hazır saat kısmını yapmayacak zaten hazır olan o kısma güzel bir dış çevre yani üç boyutlu saat çevresi hazırlamış olacaksınız. Resimleri incelediğinizde nasıl kolay bir üç boyutlu saat yapılabildiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Resimleri takip ederek bu şahane çalışmanın ürünü o güzel 3 boyutlu saati sizde yapabilirsiniz. Yapım aşaması olarak öncelikle yuvarlak güzel bir zemin kesmeliyiz. Resimde tahtadan bir zemin kullanıldığını sanırım görmüşsünüzdür.

Siz dilerseniz farklı türde güzel başka bir zemin de kullanabilirsiniz. Sonrasında rakamları oluşturmak için rakamları meydana çıkartacak şekilde ufak delikler oluşturacağız. Bir saatte olması gereken sayıların belirgin şekilde deliklerle oluşturduktan sonra o deliklere çubuklar yerleştirmelisiniz.

Resimdeki çalışmada kibrit çöpleri yerleştirilmiş durumdadır. Daha sonra bu çubukları istenen renklere boyayarak kendi üç boyutlu saatinizi yapacaksınız. Boyama işlemi sonrası saat mekanizmasını zemine yerleştirerek gerekli bütün işlemleri bitirmiş oluyoruz. En son olarak tek yapmanız gereken ise ona bakabilmek için güzel bir duvara ve ya güzel bir yere asmak olacaktır.

3-boyutlu-saat-yapmak (1)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı