Ana Sayfa Örgü Videoları 3 Boyutlu Lale Örgü Modeli Anlatımı

3 Boyutlu Lale Örgü Modeli Anlatımı

3 Boyutlu Lale Örgü Modeli
3 Boyutlu Lale Örgü Modeli

Hem liflerde, hem bebek battaniyelerinde, hem de şallarda tercih edebileceğiniz 3 boyutlu lale örgü modeli ve yapılışını aktaracağız. Bu bahsetmiş olduğumuz örgülerle kendinizi kısıtlamayın. Bu modelle hemen hemen her şey örebilirsiniz. Kırlentler, yelekler, atkılar, boyunluk ve berelerde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir örgü örneğidir.

Bu örgü örneğini daha önce yapılışını paylaştığımız ve oldukça da beğenilen 3 boyutlu lale bahçesi örgü modeli gibi birçok örgü projenizde rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Bebek battaniyelerinde mutlaka bebe yünü kullanmalısınız.

Tığ İşi 3 Boyutlu Lale Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Örnek anlatımı bir lif boyutunca başlanarak yapılmıştır. Bunun içinde 51 tane başlangıç zinciri çekilmiştir. Eğer atkı yapmak istiyorsanız 43 zincir çekebilirsiniz. 3 boyutlu lale örgü modelinin kurulumu 8’in katları ve +6 ya da 7 ekstra ilmeklerle yapılmıştır. Hem önde hem de arkada kurulumu yapılmıştır.

3 Boyutlu Lale Örgü Örneği
3 Boyutlu Lale Örgü Örneği

Farklı örgü tekniklerinin kullanıldığı ileri düzey bir örgü çalışmasıdır. Bazı sıralarda ön yüzde çalışılırken arka yüzden de bazı yuvalara batıp tekrar ön yüze dönülüp devam edilen bir çalışma şekli vardır. Tırabzan, sık iğne, zincir gibi temel tığ tekniklerine sıklıkla başvurulan zor ama çok güzel bir 3 boyutlu örgü modelidir.

Yapılışı için yazımızda fazla detay vermedik. Aşağıdaki videosunu dikkatlice izleyerek 3D lale örgü modelinin yapılışını daha iyi öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/VbQD3Gqz1Js (Crochet Örgü Atölyesi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here