3 Boyutlu Lale Banyo Lif Modeli

Tığ ile 3 Boyutlu Laleli Lif
Tığ ile 3 Boyutlu Laleli Lif

Yeni model sabunluk örnekleri ve yapılışı ile ilgili videolar paylaşmaya devam ediyorum. Bu sefer ki model adeta bir çiçek bahçesini andıran 3 boyutlu, lale motifli bir banyo lif modelidir. Bunu sadece banyo lifi olarak değil bebek battaniyelerinde, berelerde ve örgü çantalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Videolu anlatımı yapılan lale lif modeli koton iplikle örülmüştür. İstenirse lif ipleri ile de örülebilir. Şu ana kadar ki en güzel laleli lif örneği diyebilirim. Daha basitini arıyorsanız daha sade bir görünüme sahip olan minik laleler lif modeli yapılışını inceleyebilirsiniz.

Tığ ile 3 Boyutlu Laleli Lif, Battaniye Örneği Yapımı

Bu örnekteki lalelerin kabarık durmasını sağlayan temel mantık popcorn örneğinin fıstığa uygulanmasıdır. Bunun yanında renkli bir çalışma yapılmış ve laleler iki renkle örülmüştür. Ancak istenirse tek renkle de çalışma yapılabilir. Lale sıraları arasında ise beyaz rengin seçildiği görülmektedir. Yaprak kısmı için ise yeşil tercih edilmiştir.

Anlatımlı 3 Boyutlu Lale Banyo Lif Modeli
Anlatımlı 3 Boyutlu Lale Banyo Lif Modeli

Lale lifin zeminini oluşturan beyaz ip hiç koparılmadan örme işlemi gerçekleştirilmiştir. Diğer kullanılan renkler ise koparıp eklenerek devam edilmiştir. 3 numaralı tığ kullanılmıştır ve kare lif modeli olduğu için yapılışına alt kısımdan başlanmıştır.

Tığ işi 3 boyutlu lif modeli örneği 3 ve 3’ün katları olacak şekilde kurulmuştur. Düşünülen lif genişliğinde zincir çekilip, lalelerin yeşil yapraklarının yapımı için tekli tırabzanlardan oluşan bir sıra çalışılmıştır. Bir üst sırada yeşil ipe geçilerek tırabzanlarla ikili V’ler örülerek yapraklar oluşturulmuştur. Onun da üzerine diğer renkte iple fıstıklarla popcorn görünümlü lale motifleri işlenmiştir. Model aralarında ise beyaz iple gözenekli bir motif çalışılmıştır.

Anlatımlı 3 Boyutlu Lale Banyo Lif Modeli Videosu

Eğer bu güzel banyo lifi örneğini sizler de yapmak istiyorsanız aşağıdaki anlatımlı yapılış videosunu izlemelisiniz. Anlatılanları harfiyen yerine getirdiğinizde başaramama gibi bir şey söz konusu değildir. Çalışmayı tamamladığınızda artık sizin de bir 3 boyutlu laleli lif modeliniz olacaktır.

Kaynak: https://youtu.be/C4nORL0wIoA (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı