Ana Sayfa Örgü Videoları 3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Modeli

3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Modeli

3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Modeli
3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Modeli

Daha önce lifinin yapımını paylaşmıştık. Oldukça da ilginizi çekmişti. Şimdi de aynı örnek olan çilek tarlası modeli ile patik yapımını paylaşacağız. Sadece patiğin ön kısmında birkaç sıra çalışılarak düz giden patiğe zengin bir görünüm kazandıracağız.

Bonbon marka iplerle çilek tarlası lif modelinde çalışılan renklerle örülmüştür. Yeşil ve kırmızı. 7 numara tığ kullanılmıştır. Kullanacağınız ipin durumuna göre bu 2,5 numaraya kadar değişkenlik gösterebilir.

37 numara ayak ölçüsüne uyacak şekilde yapılmıştır. Verilen ölçülerde tırabzan sayıları artırılıp azaltılarak farklı numaralar için de örülebilir.

3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Örneği
3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Örneği

Çilek Tarlası Patik Modeli Nasıl Örülür?

Patik genel itibari ile tırabzanlı sıralarla ilerlemektedir. Yalnızca ön tarafta 4 sıra çalışılan 3 boyutlu çileklerle patiğe farklılık kazandırılmıştır.

Burun ucundan başlanmıştır. İster sihirli halka isterseniz zincir üzerine de başlayabilirsiniz. Artırmalarla 6 sıra tırabzan örülmüştür.

Yedinci sırada da tırabzanlara devam edilirken öne gelindiğinde 3 boyutlu çileklerin yapımına başlanmıştır. Bu aşamada diğer renk de örgüye dahil edilmiştir.

3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Yapımı
3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Yapımı

Sadece ön yüzde 4 sıra çalışılmıştır. Yanları ile birlikte taban düz tırabzanlarla devam ettirildikten sonra arka topuk kısmında birleşim yapılmıştır.

Lif modelinin aynı zamanda sadece liflere değil de patik gibi diğer örgülere de nasıl uygulanabileceğini gösteren güzel bir örnektir. Detaylı anlatımını içeren videosu aşağıdaki gibidir.

Kaynak: https://youtu.be/xTbbVqMHDkQ (Sibelle Örgü)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here