3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Modeli

3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Modeli
3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Modeli

Daha önce lifinin yapımını paylaşmıştık. Oldukça da ilginizi çekmişti. Şimdi de aynı örnek olan çilek tarlası modeli ile patik yapımını paylaşacağız. Sadece patiğin ön kısmında birkaç sıra çalışılarak düz giden patiğe zengin bir görünüm kazandıracağız.

Bonbon marka iplerle çilek tarlası lif modelinde çalışılan renklerle örülmüştür. Yeşil ve kırmızı. 7 numara tığ kullanılmıştır. Kullanacağınız ipin durumuna göre bu 2,5 numaraya kadar değişkenlik gösterebilir.

37 numara ayak ölçüsüne uyacak şekilde yapılmıştır. Verilen ölçülerde tırabzan sayıları artırılıp azaltılarak farklı numaralar için de örülebilir.

3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Örneği
3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Örneği

Çilek Tarlası Patik Modeli Nasıl Örülür?

Patik genel itibari ile tırabzanlı sıralarla ilerlemektedir. Yalnızca ön tarafta 4 sıra çalışılan 3 boyutlu çileklerle patiğe farklılık kazandırılmıştır.

Burun ucundan başlanmıştır. İster sihirli halka isterseniz zincir üzerine de başlayabilirsiniz. Artırmalarla 6 sıra tırabzan örülmüştür.

Yedinci sırada da tırabzanlara devam edilirken öne gelindiğinde 3 boyutlu çileklerin yapımına başlanmıştır. Bu aşamada diğer renk de örgüye dahil edilmiştir.

3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Yapımı
3 Boyutlu Çilek Tarlası Patik Yapımı

Sadece ön yüzde 4 sıra çalışılmıştır. Yanları ile birlikte taban düz tırabzanlarla devam ettirildikten sonra arka topuk kısmında birleşim yapılmıştır.

Lif modelinin aynı zamanda sadece liflere değil de patik gibi diğer örgülere de nasıl uygulanabileceğini gösteren güzel bir örnektir. Detaylı anlatımını içeren videosu aşağıdaki gibidir.

Kaynak: https://youtu.be/xTbbVqMHDkQ (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı