3 Boyutlu Çiçek Motifli Altıgen Lif Modeli Yapımı

3 Boyutlu Çiçek Motifli Altıgen Lif Modeli
3 Boyutlu Çiçek Motifli Altıgen Lif Modeli

Üçgen dilimler halinde bir bütün olarak örülüp altıgen şekline getirilen lif modellerinden yenisi ile karşınızdayız. Pamuk Lifler kanalının yeni bir çalışması olan bu yeni altıgen lif modeli ayrıca 3 boyutlu çiçek motifleri ile süslenmiş.

Altıgen haricinde bu modellere yuvarlak lif modeli ismi de verilmektedir. Dilimli bir görünümü vardır ama dikişsizdir. Yani dilimler ayrı ayrı örülüp sonradan dikilmemiştir. Yine üzerindeki 5 yapraklı 3 boyutlu tığ işi çiçekler de dikilmeden tığ yardımı ile eklenmiştir. Yalnızca bu çiçeklerin ortasındaki boncuklar iğne iplikle dikilmiştir.

Yine oldukça renkli bir lif çalışmasıdır. Sarı, turuncu, kırmızı gibi renklere yer verilmiştir. Zemininde ise beyaz kullanılmıştır. 5 numara tığ ile örülmüştür. Malzemeler arasında makas, iğne iplik ve 6 tane de inci yer almaktadır.

3 Boyutlu Çiçek Motifli Altıgen Lif Yapımı
3 Boyutlu Çiçek Motifli Altıgen Lif Yapımı

Dikişsiz, Dilimli ve 3 Boyutlu Çiçek Motifi Süslemeli Lif Nasıl Örülür?

Ortasından başlanıp yıldız lif tekniği ile döne döne örülerek sanki dilimler ayrı ayrı örülüp birleştirilmiş gibi bir görünüm elde edilmiştir. Dilimli görünümü her dilim arasında çekilen zincirler sayesinde olmuştur.

Her turda artırmalar gerçekleştirilmiştir. Artırmalarla dilimlerin ve sonuç olarak 3 boyutlu çiçek motifli altıgen lif modelinin genişlemesi sağlanmıştır.

3 Boyutlu Çiçek Motifli Altıgen Lif
3 Boyutlu Çiçek Motifli Altıgen Lif

Kenar oyasında ise tekli fıstık üzeri pimpirikli bir model tercih edilmiştir. Her bir dilimin üzerine sarı, yeşil ve turuncu renklerinin dönüşümlü kullanılması ile örülmüştür.

3 boyutlu çiçekler de yine bu renklerin dönüşümlü kullanılması ile örülerek lif üzerine zincir tekniği ile birlikte eklenmişlerdir. Ortalarına da birer inci boncuk dikilerek 3 boyutlu lif örneği bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/5EYy7lA1k4k (Pamuk lifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı