3 Boyutlu Baktüs Şal Yapımı

3 Boyutlu Baktüs Şal Yapımı
3 Boyutlu Baktüs Şal Yapımı

Daha önceki konularımda kolay modelini paylaştığım baktüs şalın bu sefer 3 boyutlu olanın yapılışını paylaşıyorum. Videosunda detaylı bir şekilde 3 boyutlu baktüs şal yapımı anlatılmış.

3 boyutlu baktüs şal yapımı için simli ip ve 3,5-4 numara tığ kullanılmıştır.

Başlarken sihirli halka ile başlanır. İlk turda sihirli halkanın etrafına 4 kez 3 zincir çekip yanına 3 tırabzan yapılır. Bundan sonraki sıralarda her sıranın başında ve sonunda 4 tırabzan yapılır. Aralarda ise üçerli tırabzanlar yapılır.

3 Boyutlu Baktüs Şal
3 Boyutlu Baktüs Şal

Her sırada ilk üç tırabzan serisi bir alt sıradaki tırabzanların ikincisine yapılır. Sonraki üç tırabzan serileri de sıra boyunca ilk tırabzanlara arkadan girilerek yapılır. Yine başta ve sonda 3 zincirle birlikte 4 tırabzan kuralına uyulur. Sonraki sıralarda artırma yapılarak ilerlenerek 3 boyutlu baktüs şal formu elde edilmiş olunur.

3 Boyutlu Baktüs Şal Modeli
3 Boyutlu Baktüs Şal Modeli

Bitirişi yaparken mutlaka önde olmanız gerektiğinizi de hatırlatmak istiyorum. Uç kısımlardaki bitirişler için de sık iğneler yapmanız gerekmektedir. Bunu yapmak 3 boyutlu şalınızın daha düzgün görünmesini sağlayacaktır. İstenirse olduğu gibi de bırakılabilir.

Baktüs şalı örmesi bittikten sonra rahatlıkla kullanabilmek için bir kenarına zincirli çiçek motifi yapabilirsiniz. Böylelikle şalın uçlarını birbirine bağlamada kolaylık sağlamış olursunuz.

Bunun haricinde kolay baktüs şal yapımı konusuna da bakabilir ve farklı bir şal modeli daha öğrenmiş olursunuz.

3 Boyutlu Baktüs Şal Yapımı:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı