Ana Sayfa Örgü Videoları 3 Boyutlu Afrika Menekşesi Lif Modeli

3 Boyutlu Afrika Menekşesi Lif Modeli

3 Boyutlu Afrika Menekşesi Lif Modeli
3 Boyutlu Afrika Menekşesi Lif Modeli

Tasarımı lifvehavlu instagram kullanıcısına ait olan harika bir lif çalışmasıdır. Afrika menekşesi çiçekleri ile bezenmiş güzel bir modeldir. Büyük yapraklar ortasına serpilmiş menekşeler güzel bir görüntü sergilemektedir.

Daha önceden de Afrika menekşesi ile ilgili bir motif çalışması sunmuştuk. O da bunun kadar güzeldi. Motifler altıgen şeklinde tasarlanmıştı. Bu sefer de menekşelerin bir lif modelinde nasıl durduğuna bakacağız.

Dışta kalan yapraklı kısım dilimli bir çalışmadır. Ortasındaki çiçekler ayrı ayrı örülüp bu dilimlerin ortasına teker teker dikilmişlerdir.

3 Boyutlu Afrika Menekşesi Lif Yapımı
3 Boyutlu Afrika Menekşesi Lif Yapımı

3D Afrika Menekşesi Lif Modeli Nasıl Örülür?

İki aşamadan meydana gelir. İlkinde menekşelerin üzerine dikileceği 6 yapraklı bir zemin örülür. İkincisinde ise iki renkte 7 tane Afrika menekşesi örülerek bu 6 yapraklı zeminin ortasına dikilir.

Büyük yapraklar dilimli bir şekilde yıldız lif tekniği ile yapılır. Her bir yaprakta altıncı sıraya kadar artırma uygulanır. Altıncı sıradan sonra eksiltme yapılarak yaprak formu verilir. Bu şekilde 6 dilim oluşturulur.

3D Afrika Menekşesi Lif Modeli
3D Afrika Menekşesi Lif Modeli

Sonra iki ayrı renkte lif ipi ile menekşelerin yapımına geçilir. İlk renkle çiçeğin ortası 6 fıstıkla yuvarlak olacak şekilde çalışılır. Ardından diğer renkle de menekşelerin 6 adet taç yaprağı fıstıklarla örülür.

Örülen 7 adet Afrika menekşesi motifi 6 yapraklı zeminin üzerine resimlerinde görüldüğü gibi dikilir.

Yapılışını daha iyi anlayabilmeniz için videolu anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

Kaynak: https://youtu.be/MMdhoOM0FHQ (Ören Kadın Diloş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here