2016 Yılı Mat Ruj Modası

Doğal makyaj tekniklerinin akımına uğradığımız son yıllarda bu doğallığı tamamlayacak olan mat rujlar 2015 yılının ikinci yarısında sahneye çıktı. Daha doğal bir görünüme kavuşmayı sağlayan mat rujlar güzelliğinizin tamamlayıcısı olarak görülmektedir. 2015 yılı itibariyle hayatımıza hızlıca giren ve vazgeçilmez makyaj malzemeleri arasında yer edinen mat rujlar olduğundan daha dolgun, pürüzsüz dudaklara sizde sahip olabileceksiniz. Önceki yıllarda kullanılan rujun parlaklığı yetmez üzerine dudak parlatıcısı kullanırdık. Şimdi ise hemen hemen hepimizin çantasında en az bir tane mat ruj bulunuyor. Kadınlar kolay kolay vazgeçecekmiş gibi de durmuyor üstelik. Mat ruj trendi bütün kadınları yaratmış olduğu cazibeyle etkisi altına almış gibi görünüyor. Mat rujun sahneye çıkmasıyla unutulan dudak kalemleri de bu yıl makyaj uzmanlarının sık sık kullandığı makyaj malzemeleri arasındaki yerini alıyor. Olduğundan daha kalın ve dolgun dudaklar için mat ruj kullanan kadınlara birkaç ton koyu dudak kalemi kullanmaları gerekiyor.

Daha dolgun ve pürüzsüz bir dudak görünümü sunan mat rujlar dudakların kurumamasını, topaklanmasını olmaması ve yarattığı ipeksi doku ile kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyor. Oldukça geniş renk yelpazesi ve çeşit çeşit özellikleriyle piyasaya sunulan mat rujlar, kadifemsi bir yumuşaklık hissi yaşatması nedeniyle bu üründen vazgeçmeyeceği düşünülmektedir. İnce dudaklı kadınlar ruj seçerken hep zorlanmışlardır. Mat rujlar sayesinde daha dolgun dudak görüntüsü yakaladığı için, ince dudaklı kadınların kurtarıcısı oldu diyebiliriz. Gün içinde ruj tazelemeyi sevmeyen kadınlar, mat rujların kalıcılığı sayesinde neredeyse bütün günü sabah sürdüğü rujla geçirebilmektedir. Makyaj çantanızdan eksik edemeyeceğiniz mat ruju kullanmaya başladıktan sonra bir daha asla vazgeçemeyeceksiniz. Mat rujları kozmetik marketlerde her renk tonunda bulmanız mümkün. 2016’nın en çok tercih edilen renkleri bordo ve koyu kahve olmuştur.

2016 clinique mat rujlar
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı