2016 Yılı Kısa Paça Pantolon Modası

kısa paça pantolon trendleri

Hem kumaş hem de Jean pantolonlarda paça boyunda bu yıl bileğin biraz üzerine çıkarak daha stil bir görüntü yakalanmaya çalışılıyor. 2016 da kış ve yaz sezonunda neredeyse tüm moda dergilerinde kısa paça pantolonla verilmiş pozlara oldukça sık rastlar olduk. Kısa pantolon moda akımına teslim olduğumuz bu günlerde hem klasik pantolonlarda hem vücudu skinny diye tabir edilen dar paça pantolonda hem yeniden modaya çıkan mom Jeanlarda ve grilfriend pantolonlarda paça boyu bileğin bir tık üzerinde kesilmiş. Kısa paça olmayan pantolonların da paçaları katlanarak hem yılın modasına uygun hem de farklı bir hava katılmış olunuyor. Kısa paça pantolon giyenlerin dikkat etmesi gereken tek nokta ayakkabı seçimi olmalıdır.

Paça boyu kısaldığı için ayakkabı ön plana çıkıyor. Bu nedenle stilinizi tamamlayacak bu seçimi göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Bedenini iyi tanıyanların seçim yaparken zorlanmayacağı bu tarz pantolonlar uzun boylu bayanlar için avantaj kısa boylu bayanlar için bir takım dezavantajlar oluşturuyor. Boyunuzu kesen kısa pantolonları giymek isterseniz eğer muhakkak yüksek topuklu ayakkabılarla kombine etmelisiniz ya da pantolonunuzun bel boyunun yüksek olması gerekmektedir. Boyu kısa olan bayanlar, paça boyu kısa olan pantolonları babet ya da spor ayakkabı ile giydikleri zaman zaten kısa olan bacak boyunun iyice kısalmasına neden olmaktadır. Topuklu ayakkabı giyemeyen kadınların sivri burunlu ayakkabılar tercih etmeleri gerekir. Kısa paça pantolonu yüksek bel boyu ile kombine ederseniz azıcık da olsa bacak boyunuzu uzatabilirsiniz. Kurumsal firmalarda çalışanlar veya resmi kurumlarda çalışan bayanlar klasik görüntü vermemek için klasik kesim kısa paça kumaş pantolonları tercih ettiğinde klasik havayı dağıtarak görünümlerindeki o ciddi havayı yumuşatabilirler.

2016 kısa paça pantolon modası

2016 kısa paça pantolonlar

kısa paça pantolon modası 2016

kısa paça pantolonlar

2016 kısa paça pantolon trendleri

dar kısa paça pantolonlar

2016 kısa pantolon kombinleri

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılı Gelinlik Modası başlıklı makalemizde 2016 gelinlik modası, 2016 yaz gelinleri ve 2016 yılı gelinlik trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir