2016-2017 Sokak Modasından Esintiler

Moda biliyorsunuz ki, her geçen gün kendini geliştiren bir unsurdur. Moda deyince akla bin türlü şey gelebilmektedir. Kimi mankenlerin üzerlerindeki giysileri düşünürken, kimi ise kendi dışarı hayatında giyeceklerini aklına getirebilir. Peki ya 2016 ve 2017 yılı sokak modası nasıl uygulanmakta? Daha sonbahar aylarının içerisinde olduğumuz şu günlerde, 2017 yılının sokak modası şimdilerde belli olmaya başladı bile. Modanın esintileri bayanları bulmaya, bayanlar ise en yeni modaya ayak uydurmaya devam etmektedir. Böylece sokak modası normal olan moda akımlarının yanında, daha farklı bir havaya büründü diyebiliriz. Bu nedenden ötürü moda akımı, yeni sezon ürünlerini tercih edecek bayanları kendine çekmeye devam ediyor.

ilkbahar aylarında sokak modası

2017 yılının yaz ve ilkbahar aylarında sokak modasına bakınca, Paris moda haftasını kapsayacak ip uçları verebiliriz. Önümüzdeki sezonda genel olarak kareli desenler daha fazla tercih edileceğe benziyor. İşte bu olguyla beraber, floral desenleri olan elbiselerin de yılın en moda giysileri arasında yer alması söz konusu olacaktır. Normal moda akımının yanında aslında sokak modası, daha bir hareketli olabiliyor. Daha şık duran daha hareketli parçaların kullanılması, sokak modasının daha tercih edilir bir hal almasında etkin rol de oynayabiliyor. 2017 yılının ilkbahar yaz sezonunda ilk bakışta, genelde hareketli şapkalar olacağa benziyor. Aynı zamanda trençkotlar da bu akıma dahil olacaktır.

2017 yılının ilkbahar yaz sezonu

Alışılmış çizgilerin çok daha dışında pantolon renkleri de bu moda akımını kesinlikle destekleyecek türdedir. Yine alışılmış çizginin biraz daha dışında olacak etekler, yaz aylarının da dikkat çekici unsurları arasında yer alacaktır. Pileli etek modasında da fazla bir kullanım söz konusu olacak gibidir. Bir süredir kareli ve floral olarak kullanılan desenler ise birleşmesi halinde, daha etkili daha hareketli bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. Çanta konusunda da moda akımındaki sokak kültüründe, zarf türündeki çantaların biraz daha fazla tercih edileceğini açıkça söylemek doğru olacaktır. Bunun yanında küt burunlu olan kısa topuklara sahip ayakkabıların da, sık şekilde kullanılacağı gerçeğini söylemeden edemeyeceğiz. Önümüzdeki sezonda topuklu ayakkabı içine giyilecek çoraplar da, dikkat çekici durmaya şimdiden başladı bile diyebiliriz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı