2 + 2 Lastik Örgü Nasıl Yapılır

İki düz iki ters örgü modeli
İki düz iki ters örgü modeli

Örgü Örmenin Keyfini Çıkarın

Örgü modelleri hem kullanışlı hem de oldukça yaratıcı olabilir. Örülen giysi ve aksesuarlar hem kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir hem de bu yaratıcı örgü modelleri satış amaçlı da kullanılarak ek gelir elde edilebilir. Yapılan araştırmalara göre örgü örmenin fiziksel ve ruhsal sağlığa da iyi geldiği gözlemlenmekte ve birçok kişiye terapi amaçlı örgü örmeleri tavsiye edilmektedir. Bu örgü modellerinden en sevilenlerden biri de 2+2 lastik örgü modelidir. Diğer bir ismi ile 2 düz 2 ters örgü de denilen bu model aynı zamanda bayanlar arasında da en çok kullanılan ve yapılan modellerden biri olma özelliği taşımaktadır.

İki düz iki ters yani 2+2 lastik örgü modeli, örgü modelleri içinde yapılışı zor ve karmaşık bir model değildir.  Öncelikle 2 ilmek alınarak düz bir örgü yapılır. Bunun için ipinizi şişin arkasında ve şişinizi kendinizden arkaya doğru batırıyorsunuz. Daha sonra ipliğinizi arkadan ön tarafa doğru dolayarak ilmeği şişinize alıyorsunuz. Bundan sonraki işlemde ilmeği ters örgü yapıyorsunuz. İpliğinizi kendinize çeviriyorsunuz. Şişinizi ilmeğin ortasından kendinize doğru batırıp ipliğinizi üzerine dolayıp çıkarıyorsunuz.

Örgü örmenin bir diğer güzel yanı da yaratıcılıkta sınır tanımamasıdır. Birbirinden çeşitli örgü ipleri ile muhteşem örgü modelleri yaratılabilir. Hemen her yaştan bayana hitap eden bu örgü modelleri içinde 2 + 2 lastik örgü sayesinde kol ağızları, hırka ve kazak uçları ve yakalar çok güzel bir şekilde yapılabilmektedir. 2 ters 2 düz örgü kullanılarak eteklerin bel kısımları da güzelce tutturulabilir. Siz de bu modeli kolaylıkla uygulayabilir ve çok çeşitli örgü modellerinin yapımında kullanabilirsiniz. Günün bir ya da iki saatini örgü ile geçiren kişilerin çok daha huzurlu oldukları da bilinen bir gerçektir.

2 + 2 Lastik Örgü
Lastik Örgü
2 + 2 Lastik Örgü Nasıl Yapılır 3
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı