18 Tane En Yeni Kanaviçe Örgü Modelleri

Kanaviçe türleri
Kanaviçe türleri

Selamlar hanımlar, bu çalışmamda sizlere her bayanın seveceği türden kanaviçe modelleri hakkında bilgiler aktaracağım. Çok eskilere dayanan kanaviçeler, büyüklerimiz tarafından en çok yapılan örgü örnekleri arasındaydı. Siz de tıpkı eskinin o en güzel örneklerdeki gibi, şık kanaviçe örgü çeşitlerini yapabilirsiniz. Kanaviçe türlerine bakınca, seccade örnekleri ve dekoratif tarzda yastıkların yapıldığını görmek mümkün olacaktır. Sıkılmadan evde rahatça siz de verdiğim 18 tane örneğe bakarak örme işlemlerini sağlayabilirsiniz. Çalışmamda yer alan 18 tane kanaviçe türü model arasındaki keşfedeceğiniz güzel türleri rahatça siz de örebilirsiniz. Bunun yanında kanaviçe türleri arasında yer alan masa örtüleri, vitrin takımlarını ve mutfak dantellerini de kanaviçe tarzında yapabilirsiniz.

Çoğunlukla da çeyizlik seccadeleri kanaviçe olarak örneklemek yani örnek oluşturulmaktadır. Çeyizlerde bir diğer vazgeçilmez model ise etaminli seccade örnekleridir. Kanaviçeyi aynı zamanda pano işlemek ve sabun keselerini örmek konusunda kullanmanız da mümkündür. İsterseniz sizlere sunduğum 18 adet örnekten bazılarını inceleyelim. İlk olarak resim birdeki kanaviçeye bakınca, masaya adeta şıklık katmış olan bir kanaviçe modeli göreceksiniz. Resim ikide ise çiçek desenli beyaz bir kanaviçe görünmektedir. Devam ettiğimizde galeride üçüncü resimde yer alan kanaviçe modelinde ise, özel bir renk kullanılmış çiçek kanaviçe bizi karşılıyor olacaktır. Genel anlamda kanaviçelerde kesinlikle çiçek motifleri iyi iş görmektedir diyebiliriz.

Bir sonraki resimli modelimiz ise beşinci resimdir. Beşinci örnek resimde, iki gül motifinin bir birinden zıt yönlere bakmasını ve ona ait dalların yer alması işlenmiş örnektir. Diğer bir modelde ise ortada sadece bir gül ve hafif yeşil yapraklı hali yer alıyor olacaktır. Sergilenen 18 adetlik kanaviçe modelleri arasında en beğeni alanları sizler için internetten araştırıp bulduğumu açık bir şekilde itiraf etmem gerek. Fakat aynı zamanda kendim içinde bu örnekleri tedarik ettiğimi gizleyemem. Boş zamanlarımda adeta kanaviçe örmeye yumuluyorum ve kafama göre istediğim özellikte olan örgü kanaviçe modellerini keyfime göre işliyorum. İnsana adeta huzur veren bu elit örgü türleri arsında bazen kaybolduğum bile oluyor. Severek işliyorum kanaviçe örneklerini bu da beni memnun ediyor.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı