15 Adet Bebek ve Çocuk Hırka Örgü Modelleri

Merinos Yünden Bebek Hırkası
Merinos Yünden Bebek Hırkası

Önümüz kış. Örgü işleri ile ilgilenenler şimdiden çalışmalara başlamıştır. Yeni örgü modelleri ve örgü desenleri arayışı içinde oluğunuzu tahmin edebiliyorum. Bu sebeple benim de içlerinden çok beğendiğim örneklerinde olduğu çocuk örgü hırka modellerini sizler için paylaşmak istedim. Esasında arşivimde sizlerle paylaşmak istediğim daha fazla bebek hırka modeli var ama şimdilik bu kadarını yeterli görüyorum. Daha fazlasını daha sonraki yazılarımda bulacaksınız.

Oldukça farklı modeller bulduğumu şimdiden söyleyebilirim. Çoğu tığ işi bebek hırka modellerinden oluşuyor. Değişik yaş gruplarındaki çocuklara uyacak olan bu modeller genel itibari ile sonbahar ve kışa uygun modellerdir.

Paylaşımını sunduğum örgü çocuk hırka örneklerinde kapüşonlu modellerin yanı sıra kukuletalı hırkalar da yer almaktadır. Yine içlerinde içi polar olarak örülmüş bir kız bebek yeleği de görülmeye değer. Kimilerinde nakış işlemeleri kimilerinde ise dantelin o eşsiz zarafeti bu örnek örgü hırkalara ayrı bir güzellik katmış diyebilirim. Yalnızca üstten düğmeli, çift düğmeli ve inci düğmeli örgü hırkalarda muhteşem bir güzellik sunuyor.

Evde bebek ve çocuk hırkaları örenler için güzel modeller olduğunu düşünüyorum. Yapılışları ile ilgili pek bilgi bulamadım ama işten anlayanlar resimlere bakıp kolaylıkla örnekleri çıkaracaklardır. Resimler kalitelidir. Üzerlerine tıklayarak resimlerin büyük boyutlarına bakıp daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı