1 Saatte 1 Yumakla Bere Yapımı

1 Saatte 1 Yumakla Bere Yapımı
1 Saatte 1 Yumakla Bere Yapımı

Sadece 1 saatte 1 yumakla bere örülebilir mi? İşte sizlere yapılabileceğini anlatan yeni bir video aktaracağız. Örgücü Şirin bize bir yumakla bir saate nasıl güzel bir bere öreceğimizi ayrıntılı bir şekilde anlatıyor.

Videosunda yapımı oldukça kolay olduğu kadar bir o kadar da şık bir bere modeli anlatımı yapılıyor. Konumuzda çift renkle yapımına ait bir resim de paylaşıyor olacağız. Ancak bu videolu anlatımda tek bir yumakla 1 saatte bere yapımı konu alınıyor.

Anlatımda kullanılan ip markası ve modeli Kartopu Deluxe olup, 6 mm.’lik tığ ile örülmüştür. Berenin modeli fıstıklarla çalışılmıştır.

Tığ İşi 1 Saatte 1 Yumakla Kolay Bere Anlatımı

12 zincir çekilerek lastik kısmının yapımına başlanmıştır. Zincirin üzeri yarım tırabzanlarla gidilmiştir. Bir üst sırada sadece arka dişlere batarak yine yarım tırabzanlar örülmüştür. Diğer sıralarda da bu şekilde örülen yarım tırabzanlarla ilerlenip bere lastiği örülecek kafa çevresince oluşturulup birleştirilmiştir. Sonra bere örneğinin yapımına geçilmiştir.

1 Saatte 1 Yumakla Bere Örmek
1 Saatte 1 Yumakla Bere Örmek

Lastiğin üzerine üçün katları şeklinde sık iğneli bir sıra geçilmiştir. Bu sıranın üzerine 2 sık iğne atlayıp üçüncüye batarak arada bir zincir çekilerek 2 tane 3 dolamalı fıstıklardan oluşan başka bir sıra çalışılmıştır. İkili fıstık grupları arasında da 2 zincir çekilmiştir. Bu şekilde 10 sıra örüldükten sonra berenin tepesi kapatılmıştır.

Kapatma işlemi için her sırada eksiltme yapılmak kaydıyla tırabzanlar yapılmıştır. Sonra tepesi örgü iğnesi ile dikilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/eJQPu9l2ZyQ?list=WL (Örgücü Şirin)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı