0-3 Ay Yeni Doğan Erkek Bebek Yeleği Yapımı

Yeni Doğan Erkek Bebek Yeleği Yapımı
Yeni Doğan Erkek Bebek Yeleği Yapımı

El emeği göz nuru yeni elişi örgü modelleri ile birbirinden güzel yelekler, hırkalar, atkılar vb. örgüler örmektesiniz. Hem kendini geliştirecekler için bir kaynak oluşturmayı hem de örgüye yeni başlayanlara yardımcı olmak amacındayım. İşte bu amaçla yeni bir bebek yeleği örneği yapımı ile birlikteyiz.

Bu konumda sizleri 0-3 ay yaş gurubundaki erkek bebekler için uygun bir örgü bebek yeleği anlatımı sizleri bekliyor olacak. Videolu anlatımı da size bu minik yeleği örmenizde oldukça yardımcı olacaktır.

Erkek bebek yeleği yapımında 3,5 numara şiş ve inceye yakın bir bebe ipi kullanılmıştır.

Yeni Doğan Erkek Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Bebek yeleğinin arkası yalancı pirinç olarak 60 ilmekle başlanmıştır. Kol kesimine kadar aynı şekilde örülmüştür. Kesimden sonrada yalancı pirince yakaya gelene kadar devam edilmiştir. Kol kenarlarında ikişer ilmek haroşa yapılmıştır. Yaka kesimleri de yapılarak arka kısım tamamlanmıştır.

0-3 yaş yeni doğan erkek bebek yeleği ön kısmına ise 35 ilmek üzerine başlanmıştır. Önler üçer ilmek haroşa olarak devam edilmiştir. Yalancı pirinç yeleğin ön tarafına da uygulanmıştır. Kenarları yine haroşa olarak örülmüştür. Her iki tarafın orta kısımlarına da birer adet 6 ilmekten oluşan saç örgüsü motifi işlenmiştir. Saç örgüsü kenarlarına birer tane ters ilmek yapılmıştır. Kol kesimleri arkadaki gibi yapılmış ve kol kenarları yine haroşa ile örülmüştür.

Yaka kısmına koltuk kesimi ile birlikte aynı anda başlanmıştır. Her sırada 1 ilmek keserek 3 tane ilmek kesilmiştir. Devamındaki ilmekler 2 sırada bir kesilerek devam edilmiştir.

0-3 Ay Yeni Doğan Erkek Bebek Yeleği Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı