0-3 Ay Bebek Patiği Yapılışı

0-3 Ay Bebek Patiği Nasıl Örülür
0-3 Ay Bebek Patiği Nasıl Örülür

Doğacak bebekleriniz için önceden örgüler örmek gibi hazırlıklar yapmak bizim güzel adetlerimizden biridir. Hatta bunları anneler kendileri değil de anneleri ve kayınvalideleri bizden önce de örüp bize iş bile bırakmıyorlar diyebilirim. Genellikle bu tip durumlarda annelerimiz bizden önce davranıp herşeyi önceden hazırlamış oluyorlar. Gelin hep birlikte yeni doğacak bebeğiniz için güzel ve basit bebek patiği örme eğitimine bir göz atalım. Bu yeni bebek patiği yapım videosu ile kolaylıkla sizler de kendi patiklerinizi kendiniz yapabileceksiniz.

Örgü patiğimiz iki şiş ile örülen bebek patikleri sınıfına girmektedir. Dikişsiz bebek patiği modeli değildir. Dikişle birleştirilmektedir. Patiğin yapımında 4,5 numara şiş ve şişe uygun bebe ipi kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak 3,5 veya 4 numara şiş de tercih edebilirsiniz. Videoda örümü anlatılan bebek patiği 0-3 ay bebekler için uygundur deyip bir de nasıl örüldüğüne kısaca bir bakalım.

0-3 Ay Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

0-3 Ay Bebek Patiği
0-3 Ay Bebek Patiği

Patik modeline 40 ilmek atarak başlanmaktadır. Sonra 6 sıra haroşa örülmektedir. Haroşa ördükten sonra burun kısmının örülmesine geçilmektedir. Bunun için baştan ve sondan 15’er ilmek ayrılmaktadır. Bunu da yaparken ilk 15 ilmek örülür; sonra ortada burun için bıraktığımız 10 ilmek de örülür ve örgü ters çevrilir. Patiğin burnu haroşa değil düz örülmesi gerektiğinden arkası ters örülür. 10 ilmek ters örülür ve dönerek ön kısma geçilir. Ön kısımda 9 ilmek örüldükten sonra sonraki iki ilmek beraber örülerek kesme işlemi yapılır. Bunu sonda 10 ilmek kalana kadar bir terste bir düzde örerek tekrarlıyoruz. Terste ters düzde düz örüyoruz. Bu işlem arkada (ters yüzde) sona ermektedir.

Patiğin boğaz kısmının örülmesine geçiyoruz. Kesme yapmadan her iki tarafta kalan bu 10 ilmeği de 5 sıra düz örüyoruz. 3 sıra da haroşa örerek boğaz kısmını tamamlayıp kesme işlemine geçiyoruz. Kesme işlemi için farklı bir örgü tekniği kullanılmış. Videodan ayrıntısına bakabilirsiniz.

Kesme işlemini tamamladıktan sonra birleştirme yerlerinden iğne iplikle dikiyoruz. Bebek patiğimiz artık kullanıma hazır hale gelmiştir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı