Kullanılmayan Danteller İle Geri Dönüşüm

Hepimizin evlerinde bir zamanlar moda olan, günümüzde ise çokta kullanılmayan dantel modelleri bulunur. Bu modeller ile sizler de çok farklı ve özel sonuçlar elde edebilirsiniz. Özel geri dönüşüm projeleri ile en farklı modelleri yaratarak, harika objeler ve dekoratif ürünler elde etmek mümkün. Sizler de el emeği dantelleri atmaya kıyamıyor, bunları en güzel şekilde değerlendirmek istiyorsanız dantel kap yapımı sizlerin de çok hoşuna gidecek, başarılı ve oldukça kolay bir model olacaktır. Bu şekilde etkileyici görüntüye sahip olan dantelleriniz, yaşam alanlarınızda çok güzel bir şekilde yeniden yerini alacak. Bu başkalaşım ve geri dönüm projesi ile harika görseller elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

İşlem için gerekli olan malzemeleri aşağıda ki resimde de görebilirsiniz.

dantel kap yapımı geri dönüşüm

Farklı büyüklüklerde, yuvarlak masa ya da sehpa örtüleri, tutkal, renklendirici boya ve sünger fırça ile yardımcı malzemelere ihtiyacımız var.

Bu projenin mantığı dantelleri belli bir kalıp vasıtası ile katılaştırarak, özel bir şekle sokmak ve bu şekilde kullanmaktır. Bu neden ile kalıp olarak, dantellerinizin boyutlarına uygun plastik kap ya da merak tencerelerinizi kullanabilirsiniz.

dantel kap yapımı

Öncelikli olarak tutkalımızı plastik ve derin bir kabın içine koyalım.

eski dantellerden kase yapımı

Renk çalışması için boya renklendirici pigmenti tutkalın içine ilave edelim ve tamamen dağılıncaya kadar karıştıralım.

Oldukça kolay dantel kap yapımı ile evinizin farklı alanları için dantel görüntüsünde, rengarenk, farklı şekillere sahip güzel kaseler elde edeceksiniz. Bu ürünleri değişik amaçlar için kullanabilirsiniz. Bu tamamen size bağlı bir konu.

dantel kap yapımı resimli anlatım

Projenin son aşaması ise dantelimize istediğiniz şekli vermek. Özellikleri ve ebatları dikkate alınarak bu harika projeleri sizler de uygun şekilde yapabilirsiniz.

İşlem sonrasında dantel kap yapımı projesinin ne kadar kolay, aynı şekilde şık bir sonuç sağladığını sizler de göreceksiniz.

dantel kap yapımı resimli

Takılarınızı koymak, anahtarlarınızı bırakmak, banyoda küçük sabunlarınızı derleyerek harika sonuçları almak adına bu özel ürünler dikkat çekici olacaktır. Sizler de bu şık ve güzel ürünleri farklı amaçlarınız için elde edebilir, değişik şekillerde ya da hediyelik olarak kullanabilirsiniz. Eşsiz renkler kullanarak çok özel sonuçlar alacağınıza eminiz.

Bir önceki yazımız olan Plastik Geri Dönüş Projesi başlıklı makalemizde geri dönüşüm projeleri, organizer ve plastik geri dönüşüm hakkında bilgiler verilmektedir.

HAYDİ ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!
Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir