Dekoratif Minik Vazolar

Evlerimizi şık ve dekoratif görümüne sokabilmek adına yapabileceğiniz sayısız teknik var. Bunlardan en verimlisi ve en ekonomik olanı ise, kendin yap projeleridir. Özel teknikler, yöntemler ile sizler de çok harika sonuçları alabilirsiniz. Sizler için etkileyici ve güzel projelere yer verdiğimiz bu platformda, yüzlerce kendin yap projesi bulmanız mümkün. Özellikleri bakımından da eşsiz ve inanılmaz görüntüler elde edeceğiniz bu projeler ile yaşam alanlarınızda harika bir keyif yaşayabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz minik vazo yapımı projesi ise inanılmaz keyifli, kolay ve şık bir projedir. Eminiz ki sizler de bu modelleri yaparken çok eğlenecek, elde edeceğiniz sonuçlar ile çok mutlu olacaksınız.

dekoratif minik vazo yapımı

İşlemleri yapmak için gerekli olan malzemeleri yukarıda da görmektesiniz. Kullanmadığınız ya da bitmek üzere olan oje şişeleri, bir plastik bardak, makas, bir parça tel ya da kalın ip, cam ya da seramik sprey boya, alttan delikli metalik düğme,bir miktar kağıt ve süsleme için gerekli olacak çiçekler ile işimize başlayabiliriz.

dekoratif minik vazo yapımı resimli anlatım

Öncelikle ojelerinizin bulunduğu şişelerin içlerini ve dışlarını düzgün bir şekilde temizleyin. Bunun için asetondan destek alabilirsiniz. Tamamen temiz olduklarına emin olduğunuzda boyama işlemine başlayabilirsiniz.

dekoratif minik vazo yapımı anlatımlı

Yaydığınız gazete üzerinde, farklı renklerde seramik sprey boya yardımı ile her yerini iyice boyayın. Tamamen kurumasını bekleyin. Boyama işlemi bittiğinde, ip ya da teliniz yardımı ile düğmeyi şişenin ağız kısmına monte edin. Bu şekilde daha orijinal bir görünümü alan şişeler elde edeceksiniz. Şimdi minik vazo yapımı aşamasının sonuna doğru yaklaşıyoruz.

Evinizde derlediğiniz minik çiçekler ya da kendiniz doğadan topladığınız ince narin çiçekleri yaptığınız harika vazoların içine yerleştirebilirsiniz.

dekorasyon işleri vazo yapımı

Minik bir şişenin içinde can bulan muhteşem çiçekler, evinizde ya da iş yerinizde inanılmaz bir enerjiyi sizlere de sunacaklardır.

dekorasyon işleri vazo yapım aşamaları

Çok sayıda yapacağını minik vazolarınızı, farklı alanlarda ya da hepsini birlikte kullanarak, çok özel bir dekorasyon yapabilirsiniz. Dar alanlar için de oldukça başarılı dekorasyon öğeleri olacak olan bu ürünler, içinizi ısıtacak, etkileyici ve inanılmaz ürünlerdir. Yukarıda ki resimde de görüldüğü gibi, metalik ya da beyaz renkler de bu projeler için farklı sonuçları sizlere sunabilir. Ayrıca ilaç şişeleri ile de bu tip uygulamalar yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eski CD Geri Dönüşüm Projesi başlıklı makalemizde eski cdlerden ışıltılı top yapımı, ışıltılı top ve ışıltılı top resimli anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

HAYDİ ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ!
Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir